47., úterý 18. 2. 2020
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Sedláček – Kalina, Blain, Jurčina, Pavelka, Dvořák, Košťálek, Poizl – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Říčka, Růžička, Kudrna – Buchtele (A), Pech (A), Forman – Dvořáček, Vitouch, Pšenička.
Mladá Boleslav: Peters – Hrdinka, Ševc (C), Dlapa, Pláněk, Hrbas (A), Fillman, Bernad – Skalický (A), Zbořil, Klepiš – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bicevskis, Kašpar – Stránský, Najman, Kousal.
Branky a nahrávky: 5. Řepík (Pech), 22. Kudrna (Pech, Buchtele), 29. Řepík (Pech), 38. Pech (Forman, Blain), 49. Sukeľ (Jurčina, Pech), 59. Dvořáček (Vitouch) – 43. Zohorna (Zbořil, Kašpar), 54. Stránský (Bernad, Klepiš). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Komárek, Rampír. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 373. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Pech – Radim Zohorna.
Sparta se vrací na druhou příčku extraligové tabulky! Ve středu večer přivítal náš tým v O2 areně Mladou Boleslav, nad kterou uspěl 6:2! Hned pět bodů za branku a čtyři asistence zaznamenal Lukáš Pech, zatímco dvěma góly se blýskl Michal Řepík. Speciální bylo utkání i pro Jana Buchteleho, který si v něm připsal svůj jubilejní pětistý start v extralize.

Fotogalerie

Sparta měla v úvodních momentech střetnutí více ze hry a byla na kotouči častěji než její soupeř, jehož pevná defenzíva jí ale nedovolovala ohrozit Petersovu klec. Když se ovšem domácím konečně podařilo prorazit přes boleslavskou obranu, hned z toho byl gól: ve čtvrté minutě našel Lukáš Pech na kruhu volného Michala Řepíka, který kanadského gólmana zaskočil prudkou ranou z první – 1:0!

Nedlouho poté mohlo být vyrovnáno. Před Sedláčka se sám vypravil Radim Zohorna, jenž chtěl usměrnit pryž mezi tyč a pravý beton strážce pražské svatyně. Ten si ale zakončení protihráče pohlídal a udržel svůj tým ve vedení, které přežilo i následné oslabení po vyloučení Matúše Sukeľa. Pár sekund po vysvobození slovenského forvarda pak z modré pálil Dvořáček, proti jehož střele Peters zakročil rukavicí.

Samotný závěr první dvacetiminutovky ještě okořenil střet hostujícího Ševce s jedním z protihráčů v prostoru pro vhazování před Sedláčkem, po němž to chvilku vypadalo, že se schyluje k pořádné mele. Rozhodčí ale celou situaci rychle uklidnili, a po siréně tak oba celky zamířily do kabin za stavu 1:0.

Vstup do prostředního dějství vyšel Spartě na jedničku – Andrej Kudrna se necelé dvě minuty po úvodním buly dostal do velmi podobné pozice jako v první části Řepík, přičemž Peters ani tentokrát na rychlou střelu z pravé strany nezareagoval včas. Boleslav dostala šanci snížit po vyloučení Formana za hákování, jenže její přesilovka skončila předčasně. Na trestnou totiž jen několik sekund poté putoval Ševc, přičemž domácí při následné zkrácené početní výhodě udeřili potřetí. Dalším projektilem z kruhu si na hattrick zadělal Michal Řepík – 3:0!

Pražany v polovině periody čekaly náročné chvíle. Krátce po sobě totiž sudí rozdali tresty Buchtelemu s Blainem a bruslaři v průběhu téměř minutu a půl dlouhé dvojnásobné převahy hned několikrát zahrozili. Sedláček ovšem všechny jejich pokusy zkrotil, zatímco Peters musel ještě před přestávkou ze své klece lovit další kotouč. Forman vyslal dlouhou přihrávkou před branku Lukáše Pecha, jenž jednoduchou střelou překonal hostujícího gólmana, a připsal si na své konto už čtvrtý kanadský bod v utkání. Po dvou periodách tak v O2 areně platilo skóre 4:0.

Hlouček hostujících fanoušků se na začátku třetí třetiny přeci jen dočkal. Po vyloučení Jurčiny před brankoviště proklouzl Radim Zohorna, který z bezprostřední blízkosti svatyně uklidil puk za jejího strážce. Odpověď na sebe však málem nenechala dlouho čekat – jen krátce poté se totiž do výborné šance dostal Rousek, který ale nezvládl v chaotické situaci před bezmocným Petersem poslat pryž do odkryté klece.

Osmačtyřicátá minuta přinesla vyloučení Jegliče za podrážení, čtyřicet sekund nato mu po hákování společnost odjel dělat Hrbas. Tím ale černá pasáž pro Boleslav neskončila – v průběhu oslabení tři na pět totiž fauloval Ševc. Sparta odvolala Sedláčka a chvilku si užívala hned trojnásobné početní výhody, kterou zakončením Matúše Sukeľa přetavila v další zásah.

Po Sukeľově trefě na ledě zůstali znovu jen tři mladoboleslavští hráči, tentokrát už ale domácí převahu nevyužili a hosté se o dvě minuty později vrátili do plného počtu. Po krátké strkanici ve středním pásmu si pak dokonce sami zkusili přesilovku, v jejímž průběhu se jim podařilo opět náskok soupeře snížit na pouhé tři branky – na střeleckou listinu se z modré čáry zapsal Jan Stránský.

Domácí už ovšem další zdramatizování duelu nepřipustili. Po vyhraném buly po Petersově levici jejich vítězství pojistil David Dvořáček, a Sparta tak nad svým středočeským sokem uspěla výsledkem 6:2.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Výsledek takhle hovoří, ale myslím, že jsme jasně lepším týmem nebyli. Hráli jsme hodně minut v oslabení, několikrát nás tam podržel gólman. Byli jsme hlavně efektivnější v zakončení a využívali šance.“

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „Budu stručný, protože Sparta byla jasně lepší, ovládla zápas od začátku do konce a zaslouženě vyhrála. My jsme tahali za kratší konec. Sice jsme byli střelecky aktivnější, ale výsledek 6:2 mluví jasně.“