GCC4, čtvrtek 13. 8. 2020
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Pavlát – Lang, Kaňák, Houdek, Čerešňák, Vráblík, Jiříček – Malát, Musil, Gulaš (C), Stach, Mertl (A), Kantner, Pour, Kracík, Přikryl, Straka (A), Kodýtek, Suchý.
Sparta: Machovský – Piskáček, Košťálek, Jandus, Kalina, Pavelka, Jeřábek, Chvátal – Rousek (A), Pech, Kudrna, Tomášek, Sukeľ(A), Dvořáček, Buchtele (C), Říčka, Zikmund, Pšenička, Vitouch, Klimo.
Branky a nahrávky: 24. Suchý (Kodýtek, Straka) - 2. Zikmund (Pavelka), 23. Kudrna (Košťálek, Pech), 31. Tomášek (Košťálek, Rousek), 41. Dvořáček (Sukeĺ), 60. Klimo (Říčka, Piskáček). Rozhodčí: Svoboda, Šindel - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 825. Střely na branku: 48:42. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Druhý venkovní zápas v řadě dopadl pro náš tým na výbornou! Sparťané rozhodli o svém úspěchu zejména ve druhé třetině, ve které zásluhou Andreje Kudrny a Davida Tomáška odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek. Ve třetí části korunoval sparťanskou výhru premiérovým gólem mezi dospělými útočník Michal Klimo. Naši hokejisté mají v kapse druhou výhru v letošním ročníku Generali Česká Cupu, po které vedou skupinu A.

Sparta vstoupila do utkání v Plzni skvěle, když už po 98 vteřinách usměrnil do branky Pavelkovo nahození Ladislav Zikmund. Z první střely utkání dal svůj první sparťanský gól, na který mohl vzápětí navázat, ale tentokrát byl Dominik Pavlát pozorný. Aktivní úvod zápasu přinesl několik pokusů na obou stranách, leč bez druhé gólové radosti.

Oba brankáři se činili i ve druhé polovině prvního dějství, kdy Matěji Machovskému zatrnulo zejména při teči Petra Kodýtka a druhé dělovce Petera Čerešňáka. Krátce nato putoval na trestnou lavici Martin Jandus, při jehož vyloučení předvedl Matěj Machovský skvělé zákroky proti pokusu Tomáše Mertla i následné střele Pavla Musila. V závěru třetiny ukázal mrštnou lapačku proti Sukeľově střele pro změnu Dominik Pavlát, tudíž si sparťané odnesli do kabin hubené vedení.

Úvod prostředního dějství poznamenalo Mertlovo vyloučení, při němž došlo na mini souboj Dominika Pavláta s Andrejem Kudrnou. Náš útočník nejprve neuspěl se střelou ze strany, jenže pak úspěšně dorazil střelu Lukáše Pecha. Plzni však stačilo na snížení jen 71 vteřin, po kterých zužitkoval důraz před brankou Filip Suchý, který v obklopení sparťanů doklepl puk za dezorientovaného Matěje Machovského.

Při následném vyloučení Marka Chvátala nastřelili naši hokejisté horní tyčku, zatímco Milan Gulaš nenašel skulinku mezi betony. Zkušený tahoun indiánů neuspěl ani po pobídce Sebastiána Maláta, naopak následovalo domácí vyloučení a gól Davida Tomáška, jenž střelou z kruhu nedal Pavlátovi šanci. K příležitosti skórvat se dostala také Plzeň, leč Matyáš Kantner zakončil únik tří na jednoho jen do boční síťky.

Dá se říci, že Sparta rozhodla utkání v úvodech třetin. V posledním dějství jí totiž stačilo na gól jen 48 sekund, jelikož Peter Čerešňák nešťastně sklepl vysoký puk do jízdy Davidu Dvořáčkovi, který už tváří v tvář brankáři uspěl. Indiáni se i přes inkasovaný gól hnali za snížením, ale nepomohlo jim ani další sparťanské vyloučení. Po skončení oslabení navíc ujel sám na brankáře Jan Košťálek, jehož bekhendová klička se neujala.

Tlak Plzně sílil, přesto náš tým mohl být v klidu. Matěj Machovský i nadále potvrzoval, že má svůj den a dvakrát vychytal velkou šanci Tomáše Mertla. Nejprve vleže vytasil fantastický zákrok lapačkou, zatímco vzápětí vychytal Mertlův bekhend. Západočeši ještě v závěrečných minutách zariskovali hrou bez brankáře. Risk se jim však nevyplatil, protože nahozený kotouč dojel sedmnáctiletý útočník Michal Klimo a svůj sparťanský debut okořenil vstřeleným gólem.