10. 1. 2023 | Daniel Ryl

PCE - SPA 0:3 - Zasloužený triumf na ledě lídra!

32., úterý 10. 1. 2023
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, J. Kolář (A), Vála, Hrádek, Bučko – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, Sedlák, Hyka – A. Musil, Poulíček (C), Vondráček – Herčík, Paulovič, Rohlík.
Sparta: Kovář – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus (A), Moravčík, Tomek – Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kaše.
Branky a nahrávky: 24. Sobotka (Forman), 40. Němeček (D. Vitouch, G. Thorell), 46. Řepík (Kaše, Sobotka). Rozhodčí: Pražák, Šír – Hlavatý, Lederer.. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 614. Střely na branku: 18:34. Průběh utkání: 0:3. Nejlepší hráči utkání: Roman Will - Vladimír Sobotka.
Úterní dohrávka v Pardubicích vyšla našemu týmu skvěle! Výborný týmový výkon podpořený bezchybným Jakubem Kovářem nakoply zásahy Vladimíra Sobotky s Davidem Němečkem z krajů druhé části. Závěrečnou snahu Dynama srazila krásná gólová akce završená Michalem Řepíkem, po které jsme definitivně slavili vítězství 3:0 na ledě prvního týmu tabulky.

Aktivní vstup do zápasu korunovala jen rána Jana Buchteleho z hranice kruhu, s níž si Roman Will bez potíží poradil. Vydařený nástup následně utlumilo vyloučení Davida Vitoucha, při němž jsme ale soupeře kromě dvou nepřesných střel Lukáše Radila z pravého kruhu k ničemu nepustili. Mohlo být naopak veselo, jenže Jakub Konečný při samostatném úniku střelou nad vyrážečku neuspěl.

Když jsme záhy přežili tlak soupeře bez výraznější újmy, ujeli do přečíslení Ostap Safin s Janem Buchtelem, jenže ten pálil z těžké pozice jen do připraveného brankáře. Východočeská reakce přišla vzápětí, ale dvě rány od modré čáry Jakub Kovář vyrazil a při přesunu proti Zohornově dělovce z kruhu mu kotouč proletěl mezi betony, leč zamířil pouze vedle pravé tyčky.

Ačkoliv se hrálo převážně v pásmech obou mužstev, sparťané i Pardubičtí se díky důsledným obranám dostávali do šancí těžce. Když už nějaký kotouč proletěl, oba brankáři potvrdili svou kvalitu, a přestože byl výrazně více v permanenci Jakub Kovář, pokusy Lukáše Sedláka a dalších domácích stejně jako Michala Řepíka na druhé straně gól nepřinesly.

V úvodu druhé části nás povzbudilo slušně zvládnuté oslabení, po němž Vladimír Sobotka na pravé straně obešel obránce a svůj průnik do brankoviště zakončil přesným zasunutím za Willův beton. V následné první přesilovce jsme však navázali na trend domácích a Roman Will byl v podstatě bez práce. Činit se musel naopak Jakub Kovář, jenž nadvakrát pokryl únik domácího borce, zatímco David Vitouch pálil po přesilovce nad branku a Tomáš Tomek z levého kruhu jen do lapačky.

Když na druhé straně neuspěli od modré čáry ani Tomáš Dvořák s Janem Kolářem, opřel se na pravém kruhu do puku Michal Řepík, leč Willův pravý beton pohotově vystřelil. Do zajímavé pozice se na pravé straně dostal i Ostap Safin, ale betony pardubického brankáře sklaply včas. Oba týmy neměly problém s vytvářením šancí, leč narážely na jisté gólmany. Na střely od modré úspěšně číhal Jakub Kovář, na druhé straně Roman Will pod tlakem lapil Řepíkův pokus i Formanovu střelu z pravého kruhu.

Vzápětí David Vitouch objel branku, našel na zadní tyčce Jana Buchteleho, ale Roman Will se výborně přesunul. Narůstající tlak povzbudilo Musilovo vyloučení, při kterém Miroslav Forman dvakrát pálil od modré jen do připraveného brankáře Dynama. Naše defenziva naopak dvakrát propadla, ale Tomáš Zohorna pálil při přečíslení nad branku, zatímco individuální průnik Lukáše Sedláka zlikvidoval na brankové čáře Jakub Kovář. Tlak sparťanů nakonec přinesl kýžený efekt, když v závěru přesilovky David Němeček skvěle zavřel zadní tyčku a trefil odkrytou branku.

Začátek třetího dějství mohl nakopnout náš tlak do branky, ale Pavel Kousal v brankovišti nedokázal přetlačit beton Romana Willa. Na druhé straně naopak Poulíčkova střela tahem zkraje levého kruhu orazítkovala horní tyčku! Atraktivní pasáž ukončil pohotový zákrok Romana Wille proti střeleckému zakončení z pravého kruhu, po které jsme však po Zohornově podrážení hráli přesilovku.

V početní výhodě jsme byli nebezpeční až v posledních vteřinách, a přestože jsme chaos v brankovišti nevyužili, tlak nepolevil. David Kaše dostal na pravé tyčce přihrávku, ale s pukem sen ještě otočil a krásnou zadovkou našel na protější straně volného Michala Řepíka, který krásnou akci završil gólem! Třetí branka náš tým uklidnila, kontrolovali jsme střední pásmo a čekali na chybičky soupeře.

Dynamo však útočilo, a když se přece jen dostalo do zakončení, skvělý Jakub Kovář pokračoval v jistém výkonu, a to zejména proti nepříjemné střele z kruhu na levé rameno. Závěrečný tlak Dynama už další výraznější šance nepřinesl, do Prahy se tak vracíme se třemi body.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): "V první třetině jsme Spartě ještě celkem stačili, ale od té druhé už hosté ovládli hru. Sparta byla jednoznačně lepším týmem, daleko lépe bruslila a zaslouženě bere vítězství."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Myslím, že jsme viděli výborný zápas, mně se velmi líbil. Samozřejmě se šťastným koncem pro nás, proto pro nás utkání vyznělo o to lépe. Jsme rádi, že jsme získali tři body."