10. 1. 2023 Daniel Ryl

Sobotka: Odmakali jsme celých šedesát minut

V utkání na ledě Pardubic byl útočník VLADIMÍR SOBOTKA jedním z klíčových mužů, když ve druhé třetině pěknou akcí otevřel skóre a u třetího gólu pomohl asistencí. "V Pardubicích musíte odehrát šedesát minut naplno, aby se dalo vyhrát, což jsme splnili," těšilo po zápase zkušeného mazáka.

Sedlo si v Pardubicích všechno, co mělo?
Dá se to tak říct. Gólman nás výborně podržel, naše šance jsme proměnili a zbytek si zápasu si pohlídali.

Utkání definitivně zlomil gól Michala Řepíka, který jste krásně vytvořili s Davidem Kašem. Byla to sehraná akce?
Kašička se před brankou výborně otočil a nahrál. Trošku jsme se bavili, že bychom to mohli takhle sehrát. Měl dlouhou pauzu, takže jsem rád, že mu to takhle vyšlo a namazal to Řepovi do prázdné.

Rozhodlo, že jsme za celý zápas nepolevili a hráli v plném tempu?
Pardubice mají dobrý a zkušený tým. Musíte tady odehrát šedesát minut naplno, aby se dalo vyhrát, což jsme splnili.

Mysleli jste na to, abyste v závěru pomohli Kovymu k další nule?
Kovy nás drží celou sezonu. Oba dva brankáři chytají skvěle. Jsme rádi, že jim to takhle jde. Máme samozřejmě i obránce a útočníky, kteří se snaží blokovat střely a je jediné plus, že Kovy má další nulu.

Defenzivním příkladem jde i Michal Řepík, který obětavě pokrýval střely. Je to od kapitána důležitý signál?
Jako jak tam padnul do té střely? To možná zakopl. (usmívá se) Ne, ukázal nám, jak se musí makat a hrát celý zápas. Jde celému týmu příkladem.