35., pátek 28. 1. 2022
Sparta - Red Bull Salzburg SPA - SLZ
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Konečný, Ton (A), Vágner, Theimer, M. Vitouch.
Red Bull Salzburg: Clara – Kauhanen (C), Rafalski (A), Schober, Hübner, Winkelmann – Sumpf (A), Wurzer, Jelavic, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche, Vinzens, Ruckdäschel, Schreiner.
Branky a nahrávky: 16. Krupička (Tůma, Konečný), 43. Konečný (Kubánek, O. Hrabík), 45. Konečný (O. Hrabík, Kubánek), 56. Šindelek (Krupička), 57. Theimer (Kubánek, Tomek). Rozhodčí: Jaroš, Valda – Špůr, Štěpánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 47:27. Průběh utkání: 5:0.
Sparťanští junioři mají za sebou další povedené utkání, když v domácím duelu porazili Salzburg. Náš tým si vypracoval v prvních dvou třetinách velmi cenný jednobrankový náskok, který ve třetí části navýšil a zvítězil nad svým soupeřem vysoko 5:0. Dvě branky vsítil útočník Jakub Konečný, který ke dvěma trefám přidal ještě asistenci.

Ve sparťanské brance naskočil znovu Jakub Krbeček a v útoku nechyběl ani Ondřej Hrabík či Jakub Konečný, který má za sebou několik startů v rámci tuzemské nejvyšší soutěže. Sparťané hráli v průběhu první třetiny celkem tři oslabení, které ubránili a sami šli v průběhu třinácté minuty do vedení. Útočník Jan Krupička využil zaváhání v soupeřově obraně a otevřel skóre utkání. Domácí hráči udrželi své vedení až do konce první třetiny a do kabin si odnesli cenný náskok.

Urputná bitva pokračovala i ve druhé třetině a diváci v hale se dalšího gólu v celém průběhu druhé části nedočkali. Náš tým hrál uprostřed základní hrací doby jednu přesilovou hru po faulu hostujícího hráče. Sparťané i přes velkou snahu svou početní výhodu nevyužili a brankář Clara držel i nadále svůj celek nad vodou. Skóre se nezměnilo ani v závěrečných minutách druhého dějství. Oba týmy odcházely do kabin za stejného stavu jako po první třetině.

V uplynulých čtyřiceti odehraných minutách padl pouze jeden gól, ve třetí třetině domácí hokejisté skórovali celkem čtyřikrát a rozhodli o svém cenném vítězství. Ihned zkraje třetí třetiny se prosadil útočník Jakub Konečný, který dal svému týmu dvoubrankový náskok. Talentovaný útočník Jakub Konečný vsítil o pár vteřin později další branku a Sparta vedla už o tři góly. Domácí hráči měli utkání pod kontrolou a v závěrečných minutách potvrdil vítězství svou trefou obránce Filip Šindelek a útočník Oto Theimer. Sparťané vyhráli nad Salzburgem přesvědčivě 5:0.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Máme za sebou velice náročné utkání. Z obou stran to byl velký souboj brankářů, oba chytali skvěle. Myslím si, že rozhodl náš skvělý vstup do třetí třetiny, kdy jsme dali dva rychlé góly po krásných akcích. Výsledek jsme si pak pohlídali až do konce utkání. Za tři body jsme moc rádi."