SPA - KOM 8:1 - Junioři zvítězili i počtvrté

4., sobota 18. 9. 2021
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Hrabal – Tomov, Šindelek, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Chvátal, Senčák, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček (A), Fábry, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol
Kometa Brno: Schnattinger (21. Kraus) – Řehák, Grauer, Holemý, Běhůnek, Sedláček (C), Ulbricht, Němec – Cápay, Bartes (A), Hrnčíř, Sedláček, Horký, Malý (A), Pigl, Otava, Boltvan, Nesvadba
Branky a nahrávky: 4. Theimer (Zembol, Tomek), 9. Hauser (Vitouch, Krupička), 10. Theimer (Zembol, Chvátal), 13. Vágner (Krupička, Hauser), 16. Tomek (Vitouch, Hauser), 18. Tomek (Vitouch, Hauser), 46. Fábry (Vitouch, Hauser), 59. Slavíček (Kalný, Fábry) - 37. Cápay. Rozhodčí: Kostourek – Klouček, Hradil. Vyloučení: 5:6, navíc Holemý (KOM) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 7:1, 8:1.
Junioři Sparty ve druhém domácím zápase deklasovali Kometu 8:1! Mladí sparťané rozhodli o vítězství v první třetině, která byla zcela v jejich režii, a kterou vyhráli o šest branek. Na vítězství se výrazně podíleli pětibodový Petr Hauser a čtyřbodový Michal Vitouch, po dvou gólech nastříleli Oto Theimer a obránce Tomáš Tomek.

Sparta začala velice aktivně, Tomek ani Kalný se přes Schnattingera v brance Komety prosadit ještě nedokázali, ve 4. minutě už ovšem ujel brněnské obraně Jakub Zembol, předložil puk Otu Theimerovi a ten se v těsné blízkosti již nemýlil. Při následující sparťanské přesilovce zazněla za Schnattingerem tyčka, poté se své první šance dočkala také Kometa, Sedláček ovšem v samostatném úniku selhal. Brněnská obrana následně kapitulovala dvakrát během 26 vteřin, nejprve Michal Vitouch nalezl výstavním pasem Petra Hausera, který pálil přesně pod horní tyč, následně ze svižné souhry domácích hráčů těžil Oto Theimer.

Kometa, viditelně otřesena dvěma rychlými trefami, nabídla Spartě další přesilovku, ve které Theimer orazítkoval horní tyčku. Sparťany to ovšem mrzet nemuselo, 5 vteřin po skončené přesilovce obdržel Michal Vágner přesný pas od Jana Krupičky zpoza brány a tváří v tvář Schnattingerovi zakončil nekompromisně k levé tyči.

Dominance Sparty pokračovala i nadále, Chvátalovo zakončení z protiútoku ještě dokázal Schnattinger skvělým zákrokem vykrýt, důraz Tomáše Tomka na brankovišti byl již však nad jeho síly. Následovaly přesilovky pro oba týmy, Kometa svou šanci nezužitkovala, na druhé straně se naopak podruhé v zápase prosadil Tomáš Tomek. Do kabin se tedy šlo za stavu 6:0 pro domácí.

Do druhé třetiny Kometa vyrazila již s Krausem, který v brance vystřídal Schnattingera. Kometa se opět brzy nechala vyloučit, Hauser ovšem ve velké šanci přestřelil, a tak se do zápasu začali dostávat také brněnští hokejisté. Horký nejprve skvěle tečoval střelu jednoho z Brněnských, Hrabalův pravý beton byl ale včas na svém místě. Následně přišla dlouhá brněnská přesilovka 5 na 3, když se za sebou nechali vyloučit nejprve Michal Vitouch a následně František David. I v té ovšem selhala na výborném Hrabalovi, který kryl dva pokusy Holemého.

Hra se poté na pár minut přelévala ze strany na stranu, šance Komety likvidoval jednu po druhé gólman Hrabal. A když se z přesilovek opět nedokázal prosadit ani jeden z týmů, seknul Tomáš Tomek ujíždějícího brněnského hráče a pískalo se trestné střílení, které Samuel Cápay bezpečně proměnil a poprvé v zápase tak překonal gólmana Hrabala. Následně ještě Cápay poslal puk do skvělé pozice Malému, ten ovšem ve velké šanci přestřelil.

Třetí třetinu načala šance Krupičky, který jen těsně minul levý dolní roh Krausovy branky. Následně Kraus Kometu podržel při rychlé kombinaci Sparty, když musel puk krýt i proti následným dorážkám. Krausovu neprůstřelnost ukončil až ve 46. minutě Andrej Fábry, který brněnského gólmana po přihrávce Vitoucha prostřelil.

Následně se do volného úniku dostal Krupička, Kraus ovšem předvedl další skvělý zákrok. Kometa následně na dlouhou chvíli obsadila obranné pásmo domácích, do vyloženější šance se ovšem nedostala, Němec pálil dvakrát nepřesně. A tak následně v 55. minutě dostal Jan Holemý za hákování při kterém udeřil soupeře do ruky trest na 5 minut + do konce zápasu.

V pětiminutové přesilovce opět čaroval gólman Kraus, který nejprve vyrazil střelu Vitoucha do levého horního rohu a následně vychytal Hausera lapačkou v nejspíše nejlepším zákroku zápasu. Sparta se přesto dokázala ještě jednou prosadit, když Josef Slavíček minutu před koncem vymetl pravý horní roh branky.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "První třetina pro nás byla z říše snů, 6:0 proti Brnu se vždycky počítá. I když jsme se upozorňovali, abychom druhou třetinu hráli stejným způsobem, samozřejmě to tak nebylo, náš výkon byl horší a byli jsme mnohokrát vyloučeni, také jsme zaslouženě tuto třetinu prohráli. Ve třetí třetině se již hra stabilizovala a byla podle našich představ."