12. 9. 2020 | Petr Pavlík

PCE - SPA 2:3p - Výhru režíroval Prymula

4., sobota 12. 9. 2020
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Borovička – Tvrdík, Kubíček, Nedělka, Odehnal, Jelínek, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Pavlík, Costa, Kaplan, Paleček, Rohlík, Herčík, R. Šír.
Sparta: Krbeček – Adamec, Vandirek, Tůma, Ducháč, Chvátal, Tomek – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Václavík, Hauser, Konečný, Vágner, Theimer.
Branky a nahrávky: 13. Rohlík (R. Šír), 53. Rohlík (R. Šír) - 10. Prymula (Ducháč, Hauser), 14. Zembol (Prymula, Hauser), 62. Adamec (Prymula, Tomek). Rozhodčí: Barek - Bohuněk, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Čtvrté kolo Juniorské ligy akademií sehrál náš tým na ledě pardubického Dynama, kde usiloval o třetí výhru v řadě. Sparťané šli naproti dalšímu vítězství už v první třetině, kdy se nejprve prosadil útočník Patrik Prymula a Jakub Zembol. Pardubičtí v průběhu utkání dvakrát srovnali skóre, ale v prodloužení přisoudil Spartě bonusový bod obránce Andrej Adamec.

Sparťanští trenéři nasadili do branky na ledě Pardubic gólmana Jakuba Krbečka, pro něhož se jednalo o druhý odchytaný zápas v nové sezoně. Naši hokejisté měli zpočátku utkání dobrý tlak a v desáté minutě první třetiny se přesně trefil vytáhlý útočník Patrik Prymula. Následně vyrovnal Ondřej Rohlík, ale o necelou minutu později vrátil svému týmu jednobrankový náskok Jakub Zembol. Na konci úvodního dějství naši hokejisté hráli přesilovou hru, kterou však nevyužili.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky diváci v hale viděli poměrně málo gólových šancí, nicméně s blížící se polovinou základní hrací doby začaly akce přibývat. Ani jeden z týmů však nebyl ve svém útočném pásmu gólově úspěšný, jelikož oba brankáři nepustili za svá záda další kotouč.

Těsný náskok Pražané úspěšně hájili až do třiapadesáté minuty třetí periody, kdy brankáře Krbečka překonal svou střelou Ondřej Rohlík. Pro pardubického útočníka se jednalo o druhou trefu v tomto utkání. Nerozhodný stav 2:2 vydržel do konce závěrečné sirény, a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení.

V nastavení měli nejprve velkou šanci domácí hokejisté Dynama, ale sparťanský muž s maskou udržel naděje svých spoluhráčů na vítězství. A vyplatilo se, jelikož ve dvaašedesáté minutě prodloužení po parádní souhře Sparty skóroval obránce Andrej Adamec. Sparťanský bek tak zajistil svému týmu druhý bod a zároveň třetí výhru v nové sezoně!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): "První třetina nebyla z naší strany dobrá, ale v dalším průběhu utkání jsme zlepšili pohyb a byli lepší. Bohužel jsme však nedokázali proměnit vyložené šance. Třetí třetina byla vyrovnaná. Myslím si, že takové zápasy bychom měli doma vyhrávat."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Nesehráli jsme špatné utkání. První a druhou třetinu jsme hráli dobře, ve třetí nás soupeř dostával do tlaku a z toho vstřelil šťastný gól na 2:2. V prodloužení se přiklonilo štěstí na naši stranu, za dva body jsme určitě rádi."