LIB - SPA 4:0 - Sparta v posledním přípravném utkání podlehla Liberci

příp., pátek 9. 9. 2011
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Vošvrda - Štich, Hay, Derner, Holub, Moravec, Pavlů, Niko - Špaček, Bulíř, Bortňák - Dušek, Urban T., Bárta - Víšek, Vak, Kica - Liška.
Sparta: Pöpperle - Sersen, Milam, Krstev, Hanzlík, Philipp, Kasík, Veselý, Husák - Tenkrát, Ask, Ton - Luňák, Bližňák, Treille Y. - Foster, Rubeš, Jánský - Forman, Žalčík, Přibyl.
Branky a nahrávky: 9. Štich (Moravec, Bárta), 29. Dušek (Urban, Bárta), 58. Vak (Pinc), 59. Bárta (Urban). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 1:0, 1:0, 2:0
V první třetině otevřel skóre v přesilové hře liberecký David Štich. Ve druhé části měla Sparta několik gólových příležitostí, ale po dorážce Antonína Duška se z branky opět radovali domácí. Ve třetí třetině přidal Liberec ještě dva góly, když se do prázdné branky trefili Tomáš Vak a Michal Bárta.

Ve smutné atmosféře sledovala slabá divácká návštěva v Tipsport areně opatrný hokej s minimem šancí. Rušno na ledové ploše bylo zprvu především díky dvojnásobné přesilovce domácích. Urban se nejprve prokličkoval až před Pöpperleho, ale sparťanský brankář jeho následnou střelu zastastavil.

Vzápětí již domácí slavili. Početní převahu využil David Štich, jenž po Moravcově nabídce pálil od modré čáry a trefil přesně – 1:0.

Postupem času se osmělili také Pražané, Přibyl se prodral až do útočné třetiny, v tísni ale nezakončil ideálně. Když posléze tentýž hráč nezpracoval Žálčíkovu nabídku před brankovištěm, odcházeli do kabin po dvaceti minutách šťastnější domácí.

Druhá dvacetiminutovka přinesla atraktivnější podívanou, v úvodu měla převahu především Sparta. Pokus Yoricka Treilleho vytěsnil Vošvrda se štěstím do brankové konstrukce, o chvilku později zacinkala domácí klec znovu. Milam vyslal tvrdou střelu z dálky do tyče.

Hosté však svoji aktivitu nedokázali přetavit ve vyrovnávací trefu, sami naopak inkasovali. Antonín Dušek zůstal sám před brankovištěm a po Urbanově přistrčení doklepl kotouč za brankovou čáru – 2:0.

Agilní Treille se následně snažil snížit soupeřův náskok, avšak jeho ostrý pokus vyrazil krkolomným zákrokem Vošvrda. Na opačné straně musel být na pozoru také hostující muž s maskou, na kterého se řítil z levé strany Pavlů. Svůj únik ovšem nezakončil zrovna podle představ.

Do závěrečné periody znovu naskočili s velkou chutí Pražané. Vošvrda vytěsnil prudký Hanzlíkův projektil betonem a posléze se musel také roztáhnout na brankové čáře proti nájezdu Bližňáka, ten ovšem v nadějné situaci poslal puk pouze do ležícího gólmana.

V slibné příležitosti se o chvilku později ocitl také hostující kapitán Ton, z bezprostřední blízkosti ovšem znovu nezacílil přesně. Při vyloučení Špačka si hosté zahráli přesilovku, ve které vystupňovali svoji mírnou převahu. Sparta však v útočném pásmu působila poněkud bezradně, Vošvrda si těžší zákrok nepřipsal.

Pět minut před koncem základní hrací doby ale Tomáš Vošvrda zřejmě ze zdravotních důvodů opustil brankoviště, mezi tři tyče se postavil Marek Pinc. Ten měl ihned plné ruce práce, nebezpečně střílel z pravého kruhu znovu Petr Ton. Hosté to ještě v závěru zkoušeli bez brankáře v šesti, domácí ale jejich riskantní tah potrestali.

Pinc nalezl přihrávkou až od vlastní brány na útočné modré čáře volného Tomáše Vaka, který dovezl kotouč do opuštěné klece – 3:0.

I přes tříbrankový náskok domácích odklouzal Pöpperle na střídačku znovu, jenže Sparta si větší šanci nevypracovala. Michal Bárta naopak pohodlně zasunul do prázdné branky – 4:0.

Čtyřicet minut zápasu nabídlo vyrovnanou podívanou, v poslední třetině však byli bezesporu aktivnější hosté. Svůj nápor však v kontaktní trefu přetavit nedokázali, Liberec soupeřově tlaku odolal a v samém závěru zápasu dvěma trefami do opuštěné svatyně potvrdil své vítězství.