KPK - SPA 1:5 - Sparťané vyloupili led KalPy

ET1, pátek 17. 8. 2012
KalPa - Sparta KAL - SPA
KalPa: Toivonen - Kauppinen, Timonen, Masuhr, Halonen, Kukkonen, Levokari, Koivisto, Pekka Riikola - Salminen, Kuparinen, Kerman - Kallela, Rissanen, Kapanen (C) - Hentunen, Miettinen, Kolehmainen - Lehkonen, Riekkinen, Junnila.
Sparta: Schwarz - Milam, Vallin, Hanzlík, Gawryletz, Philipp, Krstev, Husák - Rachůnek, Broš (C), Pacovský - Tenkrát, Hlinka, Ton - Bahenský, Simon, Jánský - S. Treille, Přibyl, Y. Treille - Forman.
Branky a nahrávky: 5. Kolehmainen (Hentunen, Miettinen) - 22. Hlinka, 24. Vallin (Broš, Milam), 34. Jánský (Simon, Husák), 48. Přibyl, 54. Přibyl (S. Treille, Y. Treille. Rozhodčí: Hämäläinen, Rönn - Niskasaari, Savenius. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 3056. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
K u o p i o - Druhý souboj v rámci turnaje European Trophy, druhé vítězství. Po Bratislavě dobyla Sparta také finské Kuopio. Místní KalPa šla sice jako první do vedení, ale sparťané skóre ve druhém dějství otočili třemi brankami a v závěrečné dvacetiminutovce přidali ještě další zásahy do branky domácích.

Po vítězném vstupu do European Trophy na ledě Slovanu Bratislava započali sparťané své finské miniaturné na ledě KalPy Kuopio. Do zápasu vstoupily oba celky aktivně, první velkou šanci si připsal domácí Timonen. Marek Schwarz si s ní ovšem poradil. Na pokus Janneho Kolehmainena po rychlé souhře z páté minuty už byl ale krátký a KalPa šla jako první do vedení.

Ve zbytku prvního dějství se Sparta spíše bránila, namále měla při vyloučeních Přibyla a Hanzlíka, ale Schwarz Holešovické podržel a nedovolil finskému celku zvýraznit jednogólový náskok. Vstup do druhé dvacetiminutovky ovšem patřil naopak Spartě. Ta zaměstnávala Toivonena jednou střelou za druhou a už po minutě a půl vyústil sparťanský tlak ve vyrovnávací trefu. Tu obstaral Jaroslav Hlinka. A převaha Sparty pokračovala.

Trvalo pouze dvě a půl minuty, než se prosadila znovu. Střela Ariho Vallina od modré čáry překonala vše, co jí stálo v cestě, a dostala se až do Toivonenovy branky. Poté se oba celky na chvíli odmlčely, ani jeden z nich nedokázal využít nabídnutou přesilovou hru. Z rychlého protiútoku se však dokázal ve 14. minutě prosadit Peter Jánský, který dokonal sparťanský obrat a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

To se domácí snažili od počátku třetí části snížit, ale sparťanům se dařilo držet je mimo dostřel Schwarzovy svatyně. Namále měl ale sparťanský brankář při vyloučení Gawryletze, když se mu puk ztratil mezi betony. Potřebnou dávku štěstí naopak neměl na druhé straně hřiště Toivonen. Puk se od brusle obránce Kauppinena odrazil přímo do jeho sítě a sparťanský náskok byl v tu chvíli již tříbrankový, gól byl připsán Danielu Přibylovi.

Ani to však ještě nebylo ze sparťanské strany vše. Pěknou střelou z mezikruží se totiž šest a půl minuty před koncem zápasu prosadil Daniel Přibyl ve spolupráci s oběma bratry Treillovými, a zpečetil tak cennou výhru z ledu soupeře.