JUN: SPA - VIT 6:1 - Hladká výhra nad Riderou

18., sobota 29. 10. 2022
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Volevecký – David, Tůma, Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Senčák, Červenka (A), Hrabík, Theimer, Fábry, Hauser, Höll, Vašíček, Žmola, Mácha, Vitouch.
Vítkovice: Bartošák – Chaloupka, Puchala, Bystroň (A), Bialy, Fibigr, Činčala, Smolka – Štiak, Pavelek, Vehovský, Macias, Milata, Krčmarský, Glas, Kubík, Slusarczyk, Přibyl, Kotásek (C), Chlán.
Branky a nahrávky: 4. Šindelek (Fábry, Hrabík), 14. Hauser (Vitouch, Ducháč), 26. Hauser (Vitouch), 32. Vitouch (Theimer, Hauser), 38. Šindelek (Senčák), 45. Vitouch (Fábry, Senčák) – 27. Bystroň (Vehovský, Kubík). Rozhodčí: Zavřel, Červenka – Komárek, Thuma. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Svěřenci Richarda Žemličky vstupovali do sobotního střetnutí s Vítkovicemi s jediným cílem: hodit za hlavu páteční nepovedený souboj s Třincem v Letňanech. Tento úkol sparťanská juniorka splnila na jedničku – ostravského soupeře za celých šedesát minut hry takřka k ničemu nepustila a po závěrečné siréně slavila zisk čtyři bodů za výsledek 6:1! Po dvou zásazích si v utkání připsali Michal Vitouch, Petr Hauser a Filip Šindelek.

Sparťané do souboje s Vítkovicemi vstoupili dobře a už v polovině čtvrté minuty poprvé těžili plody své aktivity. Na pravém kruhu se uvolnil zadák Petr Šindelek, jehož zakončení lízlo tyč a zaplulo za Bartošáka.

Hosté se pak snažili s domácími srovnat krok a ač se jim to částečně podařilo, dalšímu gólu Pražanů nezabránili. V čase 13:18 se po souhře s Ducháčem a Theimerem na střeleckou listinu zapsal Petr Hauser, který z bezprostřední blízkosti brankoviště rozšířil náskok svého celku na dvě branky.

Pokud se Ostravanům první třetina nepovedla, tak ta druhá pak byla z jejich strany naprosto tragická. Z úniku ve vlastním oslabení na rozdíl tří gólů upravil Petr Hauser, na jehož zásah sice nedlouho poté odpověděl Michal Bystroň, ale Sparta ještě neřekla své poslední slovo.

V polovině utkání chaotickou situaci před Bartošákem ve čtvrtý zásah Pražanů přetavil Michal Vitouch, pár minut před koncem periody si pak na hattrick nenápadnou ranou zadělal Filip Šindelek. Po závěrečné siréně prostředního dějství na světelných tabulích za brankami svítilo skóre 5:1 a vše nasvědčovalo tomu, že všechny body zůstanou v hlavním městě.

Odevzdaně hrající Vítkovičtí pak v poslední části inkasovali ještě jednou. Svůj třetí kanadský bod v utkání si do statistik zapsal Michal Vitouch, pro kterého to bylo první utkání v dresu pražské juniorky od konce září.

Zbytek souboje se dohrával v poklidném tempu a žádnou zajímavější střeleckou akci nenabídl. Mladé pušky Sparty daly zapomenout na jejich páteční blamáž proti Třinci a nad ostravským celkem zvítězili jasně 6:1.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Dnes jsme hráli mnohem zodpovědněji než včera proti Třinci a byla vidět přítomnost hráčů, kteří hrají seniorské soutěže. Navíc v týmu byla opět vidět soudržnost, obětavost a další klíčové věci, které nám chyběly."

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): "Od nás to byl dnes naprosto tragický výkon, Spartě jsme nebyli vůbec soupeřem."