EIS - SPA 4:1 - V Berlíně chybělo střelecké štěstí

přát., neděle 26. 8. 2007
Eisbären Berlin - Sparta EIS - SPA
Eisbären Berlin: Ziffzer – Ostwald, Quint, Draxinger, Smith, Baxman, Roach - Weiss, Ustorf, Walker – Felski, Busch, Robinson - Braun, Rankel, Pielmaier – Mulock, Mueller.
Sparta: Valent, 31. Štefl – Ptáček, Jerofejevs, Cunik, Hanzlík, Černošek, Protivný, Mrázek – Dragoun, Vaic, Hromas – Zelenka, Štrba, Havel – Mrňa, Podlešák, Švagrovský - Rybecký, Toma. Trenér Výborný
Branky a nahrávky: 6. Pielmaier (Mueller), 8. Ustorf (Roach), 23. Rankel (Robinson), 47. Walker (Mulock) – 39. Havel (Štrba). Rozhodčí: Looker. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:0. Diváci: 3000.
Sparta do utkání s Eisbären Berlin nastoupila se značně kombinovanou sestavou, ve které chyběli hráči jako P. Nedvěd, Langhammer, Netík, Vykoukal a další. Utkání hrané ve skvělé atmosféře rozhodla první třetina, kterou domácí vyhráli 2:0. Později se hra vyrovnala a ke konci již byla Sparta lepším týmem, ale na vyrovnání už nedosáhla.

Začátek utkání se odehrával jasně v režii domácího týmu. Sparťané, unavení dlouhou cestou, nemohli najit recept na obranu Ledních medvědů. Navíc rozhodčí nasadil zpočátku velice přísný metr a Sparta si nedobrovolně zahrála několik oslabení. V šesté minutě se za obranu hostů dostal Mueller, ale jeho únik ještě zlikvidoval pozorný Valent. Akce však pokračovala a Pielmaier dorazil Muelerovu ránu za záda sparťanského brankáře – 1:0. O necelé dvě minutky později se v přesilové hře do šance dostávali Busch s Robinsonem. Jejich akce brankou neskončila, ale následně vyhodil kotouč mimo hřiště Jerofejevs a Sparta musela čelit převaze dvou mužů v poli. Nedařilo se to dlouho, protože miláček domácího publika Stefan Ustorf dokázal tečovat nahození Roache a zvýšit tak na 2:0.V minutě dvanácté se osmělila Sparta, konkrétně Vaic s Hromasem. V další šanci se předvedl Švagrovský, ale jeho pas nenašel adresáta. Na straně druhé se po podobné situaci ocitl aktivní Tyson Mollock a jen jeho nepřesná muška zachránila Spartu od další pohromy. V posledních minutách ještě zahrozil Berlín několika šancemi, ale Sparta již úspěšně odolala.

Hodně nepříjemný byl pro Pražany vstup do druhého dějství, kdy se při hře čtyři na čtyři prosadil proti Valentovi Rankem, který v čase 22:05 stehnem tečoval Robinsonovu střelu za záda bezmocného brankáře. Poté se konečně osmělila i Sparta, hosté se začali lépe pohybovat a dostávat do slibných příležitostí. Nejprve střela Ptáčka z vrcholu kruhů a poté šance Jerofejevse, kterého našel před brankou Dragoun, prověřily Zifzzera. Další dvě obrovské možnosti domácích zmařil Valent a ve 26. minutě ho sice překonal Smith, ale zazvonila pouze tyčka branky. Střelou od modré se prezentoval Černosek, jeho pokus však ztlumila lapačka domácího brankáře. Ke konci třetiny již získávala převahu Sparta a především v přesilovce motala německým obráncům hlavy. Aktivní Dragoun se prokličkoval až na hranici brankoviště a nebezpečně střílel. Ľubomír Vaic se dokonce dostával do úniku, ale místo pokusu o blafák vystřelil téměř od modré čáry. Ziffzera nakonec překonal až Havel, kterému z rohu kluziště ideálně nahrál Štrba. Jeho střela přes obránce prošla do klece mezi nohama gólmana. Na stavu 3:1 po dvou třetinách nic nezměnil ani Podlešákův pokus o přehození strážce domácí svatyně.

Ve třetí části se jako první dostal k nebezpečnému zakončení Hanzlík, který po hezké přesilovkové kombinaci trefil hruď brankáře. Florian Busch se po Vaicově chybě natlačil do středu hřiště, byl faulován. Další trest si vysloužil Hromas a Berlín měl minutu a třicet čtyři vteřin přesilovku pět na tři. Nakonec jí využil Walker, který po pasu od Mulocka nedal Šteflovi žádnou šanci. Obdržená branka Spartu nastartovala. Ve vlastním oslabení připravil výborným napadáním soupeře výhodnou pozici Podlešák pro Cunika. O minutu později střílel dvakrát Zelenka a ještě dorážel Havel. Bombu Ptáčka od modré vytěsnil Zifftzer. Nájezd dvojice Dragoun – Vaic překazil domácí obránce. Tlak Sparty kulminoval v přesilové hře v 52. minutě. Pohledné kombinace zakončil další střelou Ptáček. V ojedinělé šanci domácích se ocitl Mueller, ale také neuspěl. Posledních pět minut opět patřilo Spartě. O vstřelení gólu se neúspěšně pokoušeli Mrňa, v úniku Dragoun, střelou Hanzlík a Černošek. Nakonec si střelu připsal i masér Toma, který naskočil do čtvrté formace. Sparta se po celý zápas zlepšovala, ale svou snahu nedokázala vyjádřit góly.