SPA - ZLN 4:0 - Ani ve druhém zápase Sparta nezaváhala

ČF2, úterý 3. 3. 2009
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Hrdel - Látal, Podlešák, Kafka - od 41. navíc Mrňa.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - J. Ondráček, Balán, Andrašovský - Kubiš, Rom. Vlach, Mokrejš.
Branky a nahrávky: 10. D. Výborný (S. Hudec), 13. Koreis (Hromas, Hrdel), 40. D. Výborný (Ton, Netík), 48. Mrňa (Hromas). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:9, navíc Gulaši, Koreis - Balaštík, Andrašovský všichni 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6832.
I druhý čtvrtfinálový zápas O2 extraligy mezi Spartou a Zlínem vyzněl jasně pro domácí celek, který v TESLA ARENĚ rozstřílel Moravany vysoko 4:0. Stejně jako v prvním zápase si připsal dvě branky David Výborný a ze svého vůbec prvního čistého konta v extralize se může radovat také výtečně chytající brankář Petr Přikryl.

Fotogalerie

Začátek utkání patřil stejně jako včera domácím hokejistům. Hned po dvaceti sekundách hry střílel těsně mimo Kratěna. Na začátku druhé minuty pálil z mezikruží Netík a chvíli po něm Ton. První zlínskou střelu zaznamenal hostující kapitán Balaštík až na konci třetí minuty. První přesilovku zápasu měli možnost sehrát Ševci, když Hrdel po své střele ještě stačil seknout Sedláčka přes rukavici. Jedinou vážnější šanci měl Rachůnek, ten ale zklamal. Hra se pár minut odehrávala ve středu hřiště a další slušnou střelu zaznamenal až ke konci osmé minuty Langhammer. O chvíli později zakončoval Podlešák, Sedláček jeho pokus vykryl, ale schytal ledovou sprchu od sparťanského útočníka. To se nelíbilo hostujícím hráčům, kteří se rozhodli svého brankáře bránit, což vyústilo ve vzájemné potyčky a vyloučení po dvou hráčích na obou stranách. Dobře hrající první útok domácích rozehrál další velmi pěknou akci, na jejímž konci Kratěna objel branku a byl blízko k překonání Sedláčka. Ten jeho střelu jen vyrazil betonem za branku. Puk se dostal na modrou k Hudcovi, který tvrdě vypálil a jeho střelu dorazil za Sedláčka David Výborný. Vše se odehrálo těsně před polovinou první třetiny.

Odpovědět mohl o pár minut později hostující Lučka, který si dobře najel a jeho tvrdá střela skončila na Přikrylově hrudníku. Na konci desáté minuty měla Sparta možnost sehrát první přesilovou hru, při které zahrozili Gulaši a pár sekund po něm i Netík. Zlín oslabení přežil bez úhony. Za to v půlce třinácté minuty už hosté inkasovali. Hrdel s Hromasem dobře napadali a vybojovali puk pro Jakuba Koreise, který rychlou kličkou nedal Sedláčkovi šanci. Moravané opaření z průběhu třetiny byli dlouhé chvíle neškodní, proto se k slušné střele dostal Broš, ale našel jen Sedláčkovu lapačku. Hosté se osmělili až v 19. minutě, kdy přečíslení tří proti dvěma nevyřešil dobře Kollár, který sám vystřelil jen do sparťanského brankáře. Poslední velkou šanci první třetiny měli domácí, když se před mladým brankářem Zlína zjevili Broš s Výborným, ale Sedláček uchránil hosty od třetí inkasované branky.

I na začátku druhé části zahrozila jako první Sparta, jmenovitě Netík. Poté si během několika minut vytvořili Moravané menší tlak, z kterého vzešly pokusy Ondráčka, Köhlera a Lešky. Všechny pochytal vynikající Přikryl. Dvě možnosti v rozmezí několika sekund měl okolo 26. minuty sparťanský útočník Ton, ani střela a po ní jeho únik neskončily změnou skóre. Na řadu přišla další domácí přesilovka, v té měl nejvážnější možnost Langhammer, když svojí bombou trefil horní tyčku Sedláčkovy branky. V 35. Minutě měl holešovický brankář štěstí při střele Rachůnka, který mířil do Přikrylova protipohybu. Naštěstí pro domácí netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Od poloviny 36. minuty začali muži v pruhovaném rozdávat tresty jak na běžícím pásu. Prvním hříšníkem byl sparťan Černošek, o chvíli později se k němu přidal Gulaši s přídavkem v podobě osobního trestu. Zlínu se tak naskytla možnost hrát necelou minutu v pěti proti třem. Tu přerušilo vyloučení Balaštíka, který byl až příliš horlivý v dolování puku z pod jednoho z ležících domácích hráčů. Vše dovršila 38. minuta, kdy na trestnou putovali hostující Köhler na dvě minuty a domácí Koreis dostal osobní trest. Vše komentoval dříve vyloučený Balaštík a vysloužil si také „desítku“. V konečném zúčtování si Sparta mohla zahrát přesilovku čtyři na tři. V té se blýskl pěknou pumelicí Pilař, ta skončila na Sedláčkově rameni. Běžela už čtyřicátá minuta, když Ton chytře sklepl střelu Netíka k úplně volnému Davidu Výbornému, který dal svojí druhou branku v utkání.

V obou zápasech aktivní zlínský Ondráček načal poslední třetinu střelou z mezikruží, se kterou Přikryl moc práce neměl. Ve 44. minutě se udála kuriózní situace, když nejdříve zakončoval Výborný, ale Sedláček byl připraven. Kotouč se zpoza branky dostal na volného Kratěnu, po jehož střele v hale pohasla světla, i když on trefil jen boční síť. O dvě minuty později usedl na trestnou lavici Pavel Mrňa, který nastoupil až do poslední dvacetiminutovky. Sparta se ubránila zlínské přesile bez nejmenších problémů a byl to právě mladý forvard, který po návratu na led vsítil čtvrtý gól Sparty. Tato branka byla předzvěstí budoucího scénáře zápasu. Sparta v poklidu hlídala své vedení a hosté se snažili alespoň o čestný úspěch.

O minutu později po brance se snažil prosadit domácí Podlešák, Sedláček byl na místě. Hra se uklidnila a šancí bylo jako šafránu. Na úvod poslední desetiminutovky zkoušel štěstí Broš, na druhé straně pálil Leška jen do obránce. Blízko k úspěchu byl zlínský Ondráček po přihrávce Balána, ale puk mu úplně nesedl. V posledních minutách přišlo ještě několik vyloučení na obou stranách, ale to už na konečném vítězství Sparty, ani na první nule pro brankáře Přikryla, nic nezměnilo. Sparta tak v sérii vede již 2:0, ta se k dalším dvěma střetnutím stěhuje do města obuvi.