25. 8. 2009 | Oliver Sálus, Oliver Sálus, Daniel Hynek

SPA - UNL 5:4 - Sparta postupuje do finále

TsC6, úterý 25. 8. 2009
Sparta - Ústí nad Labem SPA - UNL
Sparta: Přikryl - Černošek, Vykoukal, Gulaši, Macholda, Hudec, Hanzlík, Mrázek, Vojta - Ručinský, Hlinka, Výborný - Kratěna, Broš, Hrdel - Hromas, Langammer, Ton - Kafka, Tůma, Látal.
Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, Kříž, Vobořil, Klobouček, Zeman, Novotný, Gýna - Hovorka, Pajič, Pazourek - Šagát, Mikulík, Heřman - Janků, Alinč, Dragoun - Kloz, Kříž, Pšurný.
Branky a nahrávky: 12. Hromas (Gulaši), 13. D. Výborný (Ručinský, Vykoukal), 16. Černošek (D. Výborný, Ručinský), 20. Ručinský (D. Výborný, Hlinka), 60. Broš (Jan Hanzlík, Hrdel) - 32. Kloz (R. Pšurný), 38. Heřman (Šagát, Klobouček), 56. R. Pšurný (R. Kříž), 58. Mikulík (O. Kříž, Vobořil). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 1000
P r a h a - Nečekané drama. Tak by se dal shrnout semifinálový zápas Tipsport Hockey Cupu mezi Spartou a Ústím nad Labem. Domácí vedli po první třetině 4:0, ale hosté dokázali srovnat. Ovšem krátce před třetí třetinou poslal definitivně do finále šťastnou tečí Michal Broš. Soupeř vzejde z dvojice Zlín - Jihlava.

Fotogalerie

Komentář

Semifinálový duel mezi Spartou a Ústím nad Labem měl jasného favorita. Domácí nasadili znovu hvězdně nabité útoky, hosty zase přijela podpořit početná enkláva fanoušků, která, zejména v první třetině překřičela kotel Sparty.

Úvod zápasu byl opatrný, první šance se zrodila až v deváté minutě. Domácí šli do oslabení ve třech, provinil se Hromas. Ale protože ani dvojnásobná přesilová hra pro Ústí velkých šancí nepřinesla, stav byl v polovině první části 0:0. Hned vzápětí ujížděl obraně hostí Petr Ton, byl podražen a z následné přesilové hry Sparta poprvé skórovala. Okamžitě po buly vypálil od modré Gulaši a Karel Hromas jeho střelu šikovně tečoval k tyči, stav utkání byl ve dvanácté minutě 1:0. Vstřelená branka dostala holešovické do pohody. Minutu po prvním gólu se znovu nastěhovali do útočného pásma a po sérii přihrávek se ujala střela Davida Výborného a bylo to 2:0. V šestnácté minutě hrála Sparta další přesilovou hru, kterou využil pohotovou střelou Marek Černošek. Třetí gól v krátkém časovém sledu způsobil šok ústeckým fanouškům. Domácí gólman Přikryl se pořádně zapotil až v sedmnácté minutě, kdy byla jeho branka několikrát tvrdě ostřelována při oslabení. Přikryl všechny střely zlikvidoval, u poslední mu pomohla levá tyč. To bylo ale vše, co hosté v první části předvedli. V devatenácté minutě se dostal do další šance Martin Ručinský a nekompromisně zavěsil na 4:0. Úvodní část nám přinesla nespočet šancí Sparty, které přinesly ovoce v podobě čtyř vstřelených branek.

Do druhé třetiny vstoupili hráči Sparty klidně a uvolněně. Nabídli soupeři přesilovou hru pět na tři, tou ale Ústí branku Přikryla neohrozilo a tak začali sami útočit. Sparťané se trvale zabydleli v útočném pásmu, přihrávali si a nebezpečně stříleli. Dopředu je hnal také asi pětiminutový vítězný chorál domácího kotle. Hostující fans nebyli slyšet tolik jako na začátku zápasu, ale pochvalu za podporování si určitě zaslouží. Ve dvanácté minutě zaútočila čtvrtá řada hostů a byl z toho gól na 4:1, jeho autorem se stal Jan Kloz. Ústečtí ale bohužel nedokázali vyvinout na holešovické větší tlak, ba naopak, stáhli se a nechali Spartu útočit. Další nenápadná akce Ústí se zrodila v osmnácté minutě a znovu znamenala gól, který vstřelil Klobouček. Do konce třetiny už se nic významného neudálo a tak byl stav 4:2. Sparta ve druhém dějství výrazně polevila a i přes své útočení dovolila ústeckým několik výpadů, které znamenaly dva góly v síti brankáře Přikryla.

Ve třetí třetině se Sparta zaměřila na obranu, ale když zjistila, že Slovan se do útočení příliš nemá, začala bruslit blíže k brance Orcta. Až v šestnácté minutě přišla velká šance Ústí, kterou proměnil Roman Pšurný. Hosté tak zmenšili brankový rozdíl na jeden gól. Slovan začal tvrdě útočit a v sedmnácté minutě zásluhou Milana Mikulíka vyrovnal na 4:4. Sparta má ve svých řadách ale Michala Broše, který dvacet dva sekund před koncem třetí třetiny vstřelil rozhodující gól. Domácí tak nakonec dramatickou bitvu vyhráli.

×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

KOM - SPA 2:6 - Zasloužené vítězství v Brně

Krejčík: Za podporu musíme lidem poděkovat

​Sparťané opět ve velkém darovali svou krev!

​Milan Jurčina končí svou bohatou kariéru