25. 8. 2009 Oliver Sálus

Hráli jsme vlažně, málem se to nevyplatilo, hodnotil Hudec

P r a h a - Slovenský obránce Stanislav Hudec nastoupil proti Slovanu Ústí nad Labem poprvé po zranění. Začátek zápasu hodnotil pozitivně, druhou polovinu už ne.

STANISLAV HUDEC
Stanislav Hudec po operaci kolene nastoupil k první utkání v letošní přípravě.

„První třetina byla dobrá, vést 4:0… zdálo se, že je to už jasné, ale potom jsme začali hrát hodně vlažně a málem se nám to nevyplatilo,“ komentoval Hudec vítězný zápas, který nakonec pohotovou trefou v čase 59:38 zachránil Michal Broš. „Udělali jsme nějaké chyby, ale nakonec to dobře dopadlo,“ dodal. Sparta vedla po první třetině už 4:0, ale ve druhé části polevila. Z minima šancí hostů se vyklubaly čtyři góly. Sparta měla nakonec štěstí a do finále po dramatickém závěru postoupila.

Po své absenci absolvoval Hudec první utkání. Na otázku jak se cítí, odpověděl: „První zápas po zranění je vždycky těžký, cítím se dost unavený, ale postupem času to bude určitě dobré.“ Další větší zkouška ho bude čekat v Salcburku a následně ve finále Tipsport Hockey Cupu, do kterého Sparta postoupila díky dnešní těsné výhře. Utká se v něm s lepším z dvojice Jihlava – Zlín. Utkání o první místo je na programu první školní den, tedy 1. září.

„Určitě se těším, je to stále příprava, ale finále je finále,“ reagoval na otázku, zda se těší na finálový zápas. Doufá, že se rozehraje a bude podávat podobné výkony jako v minulé sezoně.