6., úterý 19. 9. 2006
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Přikryl - Ptáček, Tabaček (35. Protivný), Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Černošek - P. Ton, J. Hlinka, Hlaváč - Netík, Sivek, Hromas - Dragoun, Langhammer, Podlešák.
Pardubice: Lašák - Linhart, Havíř, Novotný, Snopek, Koma, Čáslava, M. Šeda - Starý (20. Tvrdík), Blažek, Ondřej - Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Koukal, Kolář.
Branky a nahrávky: 10. Sivek (Hlinka), 23. Netík (Černošek), 34. Ton (Hlinka), 43. Hlinka (Hlaváč), 45. Hlinka (Ton), 58. Sivek (Černošek). Rozhodčí: Rejthar - Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:11. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5526.
Tím nejlepším způsobem napravili hokejisté Sparty své předchozí neúspěchy! V parádní bitvě jednoznačně udolali Pardubice, které si z Holešovic odvážejí nelichotivý příděl šesti branek. Svěřenci trenéra Výborného předvedli obětavý výkon, který podpořil mezi tyčemi spolehlivý Petr Přikryl. V závěru se utkání zlomilo v exhibici, kdy se domácí snažili potěšit své publikum pohlednými kombinacemi a šestou brankou jim nadělit pizzu zdarma v Pizzerii Buschetto. Kdo si duel nechal uniknout, může litovat!

S jednou výraznou změnou přišli trenéři před utkáním s Moellerem. Do branky se postavil prvně v novém ročníku brankář Přikryl, kterého Pardubice přivítaly rychlou brankou. Již ve 3. minutě napřáhl Hlinka a Rolínek jemnou tečí usměrnil puk mezi Přikrylovy betony. Do střetnutí nemohl nastoupit ani zraněný Kratěna, a tak složení formací bylo znovu odlišné. Na domácích však bylo znát, že touží uspět a od začátku hráli velice zodpovědně a důrazně. Když hosté nevyužili přečíslení dva na jednoho, přišel trest na druhé straně. V 10. minutě rozehrála Sparta krátkou přesilovku pět na tři a po třinácti vteřinách uspěla. Hlinkova střela se zastavila mezi betony Lašáka a důraznému Sivkovi stačilo pouze natáhnout hůl. Se vstřelenou brankou Pražané ožili a pomalu přebrali iniciativu na své hole. Hostující Moeller se potil zejména v oslabení, když na slovenského gólmana létaly střely z každé pozice. Nejblíže byl úspěchu Netík, jehož oblouček se již snášel do sítě, ale bek Snopek stihl rukavicí zakročit včas.

Prostřední dvacetiminutovku načali domácí početní výhodou, přesto zadákům stihl uniknout Sýkora a prověřit pozornost Přikryla. Krátce poté usedli na trestnou lavici Tabaček s Čáslavou a Sparta využila více prostoru na ledě rychlou brankou. Agilní Netík si našlápl na jediného beka Pardubic, krátkou stahovačkou se uvolnil a švihem k tyči poslal Pražany do vedení. Podobnou individuelní akcí se na druhé straně blýskl Čaloun, narazil však na mrštnou rukavici gólmana. Stejně se vedlo Sýkorovi, jenž se v krátkém sledu podruhé dostal do úniku. Moeller se o výsledek mohl poprat v početních výhodách, dobré příležitosti ale nevyužili zblízka Snopek ani z mezikruží Koukal. Naopak Holešovičtí svou výhodu ve 34. minutě využili. Hlinka nabil na hrot kruhu volnému Tonovi, který parádní ranou oslavil svůj čtyřstý zápas v extralize. Vzápětí se ještě po křídle utrhl Netík, tentokrát si Lašák s jeho projektilem poradil. V závěru třetiny se do hry dostal také mladý bek Protivný, který nahradil Tabačka.

Poslední dějství otevřel obrovskou šancí Čaloun, ovšem znovu si vylámal zuby na postřehu Přikryla. Pražané naopak potvrdili znovu dobrý vstup do třetiny a odpověděli Východočechům další brankou. V přesilové hře ve 43. minutě Hlaváč žabičkou ideálně uvolnil Hlinku, který si slovenského strážce svatyně vychutnal bekhendovou střelou pod břevno. Vzápětí neudrželi nervy Linhart s Hlinkou a Sparta měla možnost dvouminutové výhody pět na tři. Po dlouhém obléhání branky se nakonec prosadil znovu Hlinka, když usměrnil za brankovou čáru milimetrový pas od Tona. Jeho jmenovec Miroslav Hlinka dal o sobě vědět krátce po příchodu z trestné lavice, kdy ranou bez přípravy trefil přemisťujícího se Přikryla do ramena. Dvojnásobnou přesilovku si zahráli rovněž hostující hokejisté, ale brankově s ní naložit nedokázali. Pardubicím v poslední třetině již nevycházelo vůbec nic a očividně zápas jen dohrávaly. Zato Sparta se bavila a pohlednými kombinacemi dostávala do varu také ochozy. Když moderátor zápasu oznámil, že za šestou branku může jít každý fanoušek zdarma na pizzu, napřáhl se v 58. minutě Sivek a mířenou střelou z pravého kruhu vystavil všem pozvánku na oběd. Sparta zvítězila naprosto zaslouženě!

František Výborný (Sparta): "V úvodních zápasech jsme měli problémy s koncovkou a přesilovkami, proto jsme rádi, že dnes se nám trochu zadařilo, a hráči snad dostanou sebevědomí. Bylo to důležité vítězství, ale hráči musí pokračovat ve stejné hře. Nasazení Petra Přikryla jsme zvažovali již proti Kladnu, dnes plně využil svou šanci. Dokázal, že je kvalitní dvojka, a bude chytat i v pátek. Jedničkou je Dušan Salfický, i když Petr má momentálně lepší sportovní formu."

Miloš Říha (Pardubice): "Dnes jsme dostali školení z přesilových her, které zápas rozhodly. Domácí v nich byli naprosto efektivní, my jsme na to nedokázali najít zbraň. Nemyslím si, že jsme hráli špatně. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel nás opět zklamala koncovka. Měli jsme problémy s marodkou, řada hráčů nastoupila pod prášky a pět hráčů základní sestavy nám chybělo."