SPA - PCE 2:4 - Sparta neuspěla ani proti Pardubicím

40., neděle 14. 1. 2018
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Laco – Michálek, Pavelka, Kalina, Ďaloga, Švrček, Piskáček, Nedomlel – Říčka, Vrána, Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Reichenberg, Hlinka, Kudrna – Uher, Černoch, Rousek.
Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Svoboda – Perret, Poulíček, J. Sýkora – Beran, Dušek, Kaut.
Branky a nahrávky: 5. Kudrna (Reichenberg, Hlinka), 41. Klimek (Pech) – 4. Čáslava, 10. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 16. Poulíček (Wishart, Svoboda), 51. Tomášek (Wishart, Holland). Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:3. Bez využití.  V oslabení: 0:0. Diváci: 8 761. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4. Nejlepší hráči utkání: Jiří Černoch - Tomáš Rolinek.
Sparťané po prohrách s Mladou Boleslaví a Chomutovem nestačili ani na Pardubice. Na úvodní gól Východočechů sice bleskově odpověděl nejlepší sparťanský střelec Andrej Kudrna, ale Pardubičtí dokázali do první přestávky ještě dvakrát skórovat. Po bezbrankové druhé třetině vykřesal naději pro Spartu v úvodu třetí části Lukáš Klimek, který snižoval na 2:3. Hosté ovšem deset minut před koncem znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl a ten už si dokázali pohlídat až do konce.

Fotogalerie

Oba týmy se v začátku zápasu dostaly do několika příležitostí, ale v žádném případě se nejednalo o vyloženou gólovou šanci. První dobrou možnost měl na svědomí obránce Wishart, od kterého puk nebezpečně proletěl o pár centimetrů nad! Netrvalo to moc dlouho a činili se také domácí. Pavelka vyslal tvrdý projektil na Kacetla a ten měl obrovské štěstí, jelikož střela lízla o horní tyčku! Šance se postupně začaly kupit, čehož jako první využili Pardubičtí. Puk se po chybě Piskáčka dostal až k Petru Čáslavovi, kterou svou bombou z hranice kruhů propálil Laca.

Hostující hráči si ale svoje vedení nestřežili moc dobře, protože zanedlouho se předvedli také hráči v rudých dresech. Reichenberg v kleče stihl posunout puk na najetého Andreje Kudrnu a sparťanský rychlík svůj samostatný únik proměnil střelou na vzdálenější tyč. Hosty však inkasovaná branka naopak nakopla k ještě lepšímu výkonu a byli to právě oni, kdo se ocitl v další šanci. Svoboda před Lacem střílel už do prázdné branky, ale sparťanský brankář fantasticky puk lapil svou lapačkou a zabráni jistému gólu.

Krátce nato zůstala na ledě první úderná pardubická formace a Trončinského pokus od modré čáry tečoval mimo dosah Laca Tomáš Rolinek. Sparťané byli trochu opaření a Dušek mohl přidat další gól hostí, sám proti Lacovi ale netrefil zařízení. Pardubické hráče to ale nemuselo příliš moc mrzet, jelikož po závaru ve sparťanském brankovišti přistál puk na hokejkce Patrika Poulíčka a vítěz Radegast indexu za uplynulý měsíc bez problémů uklidnil kotouč do sítě.

Do prostřední části se sparťané snažili vstoupit aktivně, což se jim podařilo. Švrček udělal otočku ve středním pásmu, přihrál do samostatného úniku na Pecha, ten se ale v tísni dvou protihráčů k zakončení nedostal. Vzápětí skvěle Jarůšek našel Vránu, jenž ve výhodné pozici chtěl ještě vyšperkovat situaci přihrávkou na Říčku, k tomu se ale puk už nedoklouzal. Po pěti odehraných minutách z druhého dějství zahákoval Pavelka v nájezdu Jána Sýkoru a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hbitý útočník ve službách Pardubic nic extra nevymýšlel a napálil puk jen do mantinelu.

Následně si domácí po faulu Petra Sýkory zahráli přesilovou hru, ale až na propagační střelu Hlinky si toho moc nevypracovali. Pražané pomalu začali přebírat iniciativu, když si na Černochovu nenápadnou přihrávku před branku sjel Uher, proti němuž Kacetl vytasil svoje betony. Domácí se snažili se zápasem něco udělat, ale Pardubice výborně bránily a moc nepouštěly sparťanské střelce na dosah své klece. Pár minut před koncem druhé třetiny podržel puk na pravém kruhu Mojžíš, počkal si na připraveného Jána Sýkoru, od jehož hole zamířil puk mimo tři tyče.

Sparťané si svoji aktivitu z druhého dějství přenesli i do třetí třetiny a jejich odměnou byla vstřelená branka. Po vyhraném souboji o puk ve středním pásmu našlápl Pech, který krásně načasoval přihrávku na Lukáše Klimka, druhý jmenovaný si jen zpracoval kotouč a nikým nehlídán ho poslal za záda brankáře Kacetla. Sparťanům tento gól hodně pomohl a vlil jim novou krev do žil. Uherova lajna byla v dobrém tlaku, ale žádné větší ohrožení Kacetlovy svatyně z toho nebylo. To samé platilo o akci Kudrny, který se marně natahoval po puku, na jehož pohyb dobře zareagoval Kacetl svojí rukavicí.

Domácí hokejisté měli navíc k dispozici přesilovou hru, v níž Ďaloga přihrál do jízdy Kudrnovi, jenž svou střelou z pravého kruhu pouze prověřil Kacetlovu lapačku. V 51. minutě domácí hráči trochu podcenili situaci a nechali Davidu Tomáškovi příliš mnoho prostoru, který ho využil náramně. Pardubický útočník postupoval až k brance Laca, kterého následně pokořil střelou na vzdálenější tyč. Hosté výsledek v poklidu kontrolovali a sami se dostali do další tutovky. Marosz se prezentoval výstavní stahovačkou proti Švrčkovi a přihrál přesně postavenému Petru Sýkorovi. Pardubický ostrostřelec mířil až moc přesně, jelikož svou dělovkou z mezikruží orazítkoval tyčku! Domácí v závěru utkání ještě zkoušeli hru bez brankáře, kterou ale nechtěně ukončil svým faulem Ďaloga. Sparťané tak utkání dohrávali ve vlastním oslabení, k brance Kacetla se už nedostali a prohráli 2:4.

František Výborný (Sparta): „Nemůžeme být samozřejmě spokojení. My jsme se na to připravovali, Pardubice hrajou dobře a hrály jednoduše. My jsme je dostali na koně. Hráli jsme už minule doma o šest bodů s Chomutovem a také jsme to nedokázali zvládnout. Pardubice měly v první třetině víc šancí, od druhé třetiny jsme se trošku zvedali. Snaha tam byla, ale to, co jsme si řekli - osobní souboje vyhrávat a jít ještě víc do branky - tam nebylo. Tak jako daly Pardubice gól. Zdá se to jednoduché, ale pro brankáře je to strašně těžké. Naši obránci to tam nečistili.“

Pavel Marek (Pardubice): „Jsem hrozně moc rád, že se nám podařilo navázat na výborný zápas v Hradci Králové. Nepodlehli jsme nějaké přehnané euforii a hráli jsme opravdu týmově. Rozehráli jsme zápas velmi dobře a skoro v celém jeho průběhu jsme vedli. Kluci výborně bránili předbrankový prostor. I když nás třeba Sparta zatlačila, tak bylo důležité, že jsme si drželi pozice. Opět nám pomohl výborně chytající Ondra Kacetl."