SPA - LIB 2:2 - Konec ve čtvrtfinále poháru

GCC-ČF2, středa 26. 8. 2020
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Machovský – Piskáček (A), Košťálek, Jurčina, Pavelka, Jeřábek, Dvořák, M. Jandus – Kvapil, Horák, Řepík (C) – Rousek (A), Sukeĺ, Tomášek – Buchtele, Říčka, Forman – Zikmund, D. Vitouch, Dvořáček.
Liberec: Kváča – Šmíd (A), Knot, Rosandič, Hanousek, Derner, Štibingr, Kunst – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Šír, Jelínek (C), Zachar, Vlach, A. Najman, Rychlovský.
Branky a nahrávky: 42. Tomášek (Sukeĺ), 47. Řepík (Horák, Tomášek) – 3. Rychlovský (Najman, Vlach), 34. Lenc (Birner, Gríger). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:9, navíc Rosandič (LIB) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 423. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Odveta čtvrtfinále Generali Česká Cupu sparťanům nevyšla. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače doháněli dvougólové manko z Liberce, které navíc Bílí Tygři navýšili. Naši hokejisté sice v úvodu třetí části trefami Davida Tomáška a Michala Řepíka vyrovnali, ale i přes závěrečný tlak pro ně pohárová účast skončila ve čtvrtfinále.

Sparťané nastoupili do čtvrtfinálové odvety odhodlaně. Výraznějším týmem však byli Liberečtí, kteří se hned ve třetí minutě dostali do vedení. Adam Najman posunul kotouč zpoza branky na Jakuba Rychlovského, jenž propálil Matěje Machovského. Na inkasovaný gól chtěli Pražané okamžitě odpovědět, Matúš Sukeľ se ale mezi bránící trojicí soupeře neprodral. Krátce poté však musel liberecký brankář Petr Kváča znovu zasahovat.

Vypjatý zápas se neobešel bez potyčky hned v úvodní třetině. K první šarvátce došlo mezi Radkem Jeřábkem a Ladislavem Šmídem. O několik desítek vteřin později se Matúš Sukeľ obtočil kolem branky a chtěl zasunout kotouč u levé tyčky, jenže Petr Kváča si celou situaci pohlídal. Ve čtrnácté minutě zakončil přesilovkovou kombinaci David Tomášek, leč z mezikruží pálil neúspěšně. Sparta se v závěru třetiny dočkala gólu, ale ten nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Domácí vstoupili do druhé třetiny ve čtyřech. To je však neohrozilo a tři minuty po začátku druhé třetiny měl Matúš Sukeľ opět šanci vyrovnat, ale z pravé strany Kváču nepřekonal. Následující minuty vypadaly jako velký boj, stále však měli mírně navrch hosté.

Za polovinou prostředního dějství už hrklo každému sparťanovi v Tisport areně. Michal Birner vyslal prudkou ránu, kterou Matěj Machovský vyrazil před sebe. K puku se vzápětí prodral pozorný Radan Lenc, jenž doklepl kotouč do sítě. Liberečtí tak odskočili na dvoubrankový rozdíl a byli k postupu zase o krok blíže. Druhá třetina už další branku nepřinesla a vyburcované týmy se po hromadné bitce odebraly do kabiny za stavu 0:2.

Třetí třetina začala s potrestanými hráči na obou stranách za šarvátku z konce druhého dějství. Jan Buchtele a Radan Lenc dostali čtyři minuty za hrubost, Lukáš Rousek si šel odpykat dvě minuty. Sparťané ale i ve čtyřech zabojovali a ve druhé minutě třetí třetiny snížili. Petr Kváča neudržel Sukeľovu střelu, což postřehl David Tomášek a volný kotouč dorazil do branky. První gól naše mužstvo povzbudil k rostoucímu tlaku.

V sedmé minutě se dostal puk k Romanu Horákovi, jenž našel na levém kruhu Michala Řepíka. Kapitán Sparty nekompromisní střelou nedal Kváčovi šanci a vyrovnal! Úsilí domácích ve třetí třetině narůstalo, ale bohužel pro sparťany už k úspěchu nevedlo. Severočeši už si závěrečné minuty pohlídaly, náš tým ještě zkusil power-play, ale ke gólu mu nepomohlo. Sparta se tak loučí s Generali Česká Cupem ve čtvrtfinále.