26. 8. 2020 Petr Pavlík

Tomášek: Série s Libercem byla dobrá prověrka

Sparťanská cesta Generali Česká Cupem končí ve čtvrtfinále. U porážky byl také útočník DAVID TOMÁŠEK, který na začátku třetí třetiny ještě vykřesal svým gólem malou naději na sparťanský obrat. „Myslím si, že jsme sehráli kvalitní sérii. Ukázala nám spoustu věcí, na čem je třeba ještě zapracovat,“ komentoval střelec našeho prvního gólu.

Máme za sebou čtvrtfinále Generali Česká Cupu, remíza v odvetě bohužel na postup nestačila. Co rozhodlo?
Myslím si, že jsme sehráli kvalitní sérii. Ukázala nám spoustu věcí, na kterých je třeba ještě zapracovat. Pro nás jedině dobře, že jsme ve čtvrtfinále narazili zrovna na Liberec. Byla to dobrá prověrka. Oba zápasy jsme si nechali trochu utéct, ale rozhodně nemáme hlavy dole. Díváme se dopředu.

Co se ti v utkání z naší strany nejvíce líbilo?
Určitě tlak, který jsme předvedli na konci třetí třetiny. Bohužel jsme si do odvety nesli dvoubrankovou ztrátu, která bohužel nakonec rozhodla. Na konci druhého zápasu jsme měli opravdu hodně šancí. Myslím si, že jsme byli trochu zbrklí v koncovce.

Jak moc mrzí brzký gól na začátku první třetiny?
Hodně. I v Liberci vstřelil náš soupeř gól poměrně brzo. V příštích zápasech musíme být lepší, je potřeba na tom průběžně pracovat.

Na konci druhé třetiny jsme byli svědky hromadné šarvátky. Co se tam stalo?
To k tomu patří. I když hrajeme pouze přípravu, musí to mít náboj. Když prohrát, tak se ctí. Tohle by nás mělo v sezoně zdobit. Je třeba, abychom nebyli žádní otloukánci a dali soupeři najevo, že i jeho to bude občas bolet.

Na čem musíte zapracovat do dalších zápasů?
Pořád ještě zbývá hodně času do startu extraligy. Je potřeba obecně pracovat na všem. S trenéry máme několik věcí, na které se zaměříme.

Jak pomůže týmu příchod obránce Davida Němečka?
Davida znám už docela dlouho, navíc jsme se narodili skoro stejně. Určitě nám pomůže, ve Finsku nasbíral řadu zkušeností. Vždycky si ho pamatuju jako důrazného beka. Věřím, že jsme získali dobrou posilu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali

SPA - KVA 6:3 - Velký obrat a hattrick kapitána!

Z hokeje na fotbal! Užijte si neděli se Spartou

Bezhotovostní zápasy na Spartě