4. 3. 2023 Daniel Ryl

Základní část završíme na ledě Komety

Jdeme do finále, v neděli 5. března od 16:30 hodin nás čeká poslední utkání dlouhodobé části na ledě Komety Brno. Rozhodně však nepůjde o zápas z povinnosti! Náš tým je stále ve hře o druhý flek a rekord kapitána Michala Řepíka. Napínavé utkání můžete sledovat v přímém přenosu HokejkaTV, případně na webu Onlajny.com.

Děkujeme za rekordní podporu, sparťani!

V posledním domácím utkání základní části proti Hradci Králové vás na tribuny O2 areny zavítalo téměř jedenáct tisíc. Finálně jste tak stanovili průměrnou domácí návštěvnost na 10 837 diváků, čímž jsme překonali svůj vlastní rekord ze sezony 2019/2020 o více než pět stovek diváků na utkání Tipsport extraligy! Moc vám děkujeme za skvělou podporu a těšíme se na další týdny, kdy vás budeme potřebovat ještě víc.

Útok na druhé místo a extraligový rekord kapitána

Na jihu Moravy máme stále o co hrát. I přes domácí porážku s Olomoucí jsme po obratu proti Východočechům ve hře o druhé místo. Na Vítkovice ztrácíme dva body a s ohledem na lepší vzájemnou bilanci potřebujeme zvítězit a zároveň uhrát o dva body více, než Ostravané získají na ledě Liberce. Bílí Tygři pro změnu potřebují bodovat, aby udrželi nejlepší čtyřku.

Uhrát druhé místo je velkou motivací pro celý tým, protože zaručuje výhodu domácího prostředí i pro případné semifinále. V případě, že bychom na ledě Komety opravdu zvítězili, může se do historie zapsat také kapitán Michal Řepík, jenž rozhodující trefou proti Mountfieldu HK zaznamenal jedenáctý vítězný gól v základní části a vyrovnal extraligový rekord Jiřího Šimánka.

Neprůstřelný Furch vrátil Kometu do hry

Ač se ještě před několika týdny zdálo, že Kometa bude mít co dělat, aby neřešila místo předkola spíše hrozbu baráže, opak je pravdou. Moravané se čtyřzápasovou sérií výher ve druhé polovině ledna nastartovali, a přestože dále střídali výhry s porážkami, díky bodovým ziskům se vyšvihli do klidného středu tabulky, kde už se chystají na předkolo.

Svěřenci Libora Zábranského s výpomocí Patrika Martince a Jaroslava Modrého vděčí za vzestup zejména Dominiku Furchovi, který v novém roce předvádí skvělé výkony a drží úspěšnost vysoko nad 95 %. A pozor, v Brně musíme být disciplinovaní, jelikož Moravané v přesilovkách výrazně zabrali a s úspěšností 27,59 % jsou druhým nejlepším týmem soutěže.

Vyhrajeme po šesti letech tři souboje?

Vyhrát nad Kometou tři zápasy za tři body, to se nám podařilo naposledy v sezoně 2016/2017. A nakročeno máme i v tomto ročníku, protože ačkoliv jsme doma museli naposledy dohánět manko, vyhráli jsme 5:3. V předchozím utkání jsme si odvezli zaslouženou výhru 6:2 z Brna, čímž jsme odčinili porážku z úvodního vzájemného utkání, v němž jsme doma padli těsně 2:3.

V den zápasu...

Za poslední čtyři roky jsme hráli 5. března dvakrát, a to pokaždé proti Kometě! Před dvěma lety jsme si domácí výhrou 5:0 zajistili první místo a zisk třetího Prezidentského poháru, naopak o dva roky dříve jsme si v Brně připsali vysokou porážku 3:7.

Věděli jste, že...

Útočník Jakub Konečný má na své rodné Brno spadeno! V aktuálním ročníku proti němu skóroval ve všech třech zápasech a svou bilanci bude chtít vylepšit i v nedělním utkání. Na jeho trefu si můžete vsadit u našeho generálního partnera Fortuny.

>>>CHCI PROŽÍT ZÁPAS PLAY OFF S LEGENDOU<<<

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu