17. 1. 2023 Petr Pavlík

Vitouch: Od druhé třetiny jsme dominovali

Útočník DAVID VITOUCH v utkání proti Motoru předvedl podobně jako jeho spoluhráči výborný výkon zejména od druhé třetiny a díky tomu sparťané dokráčeli pro jasné vítězství. „Myslím si, že od druhé třetiny jsme hráli hodně dobře. Skoro k ničemu jsme je nepustili. Když už se dostali do nějaké šance, Kořen nás výborně podržel. Napadalo nám to tam, za výhru jsme rádi,“ komentoval autor pátého gólu.

V utkání proti Motoru jsme zvítězili přesvědčivě 5:0. Jak hodnotíš náš výkon?
Myslím si, že od druhé třetiny jsme hráli hodně dobře. Skoro k ničemu jsme je nepustili. Když už se dostali do nějaké šance, Kořen nás výborně podržel. Napadalo nám to tam, za výhru jsme rádi.

Gól v přesilové hře v podání Michala Řepíka na startu druhé části nás hodně nakopnul, že ano?
Jo, od druhé třetiny jsme hráli fakt dobře, rozjely se nám nohy. Od toho gólu jsme prostě dominovali a pak už si zápas pohlídali. Navíc jsme měli spoustu šancí, myslím si, že jsme mohli dát více gólů, ale i tak jsme předvedli dobrý výkon. Zaslouženě jsme vyhráli.

Povedený zápas odehrál kromě Josefa Kořenáře i Ostap Safin, souhlasíš?
Jednoznačně. Kořen chytal skvěle a Ostap odehrál velmi dobrý zápas. Myslím si ale, že od té druhé třetiny jsme všichni šlapali jako tým a hráli velmi dobře.

Ve třetí třetině ses prosadil krásnou trefou do horní části branky. Z takové pozice už gól prostě nelze nedat, že ano?
No, vždycky to jde nedat. (smích) Ostap mě hezky našel, v mezikruží jsem byl úplně sám. Za gól jsem moc rád a věřím, že jich bude ještě víc.

Zápasem proti Motoru jsme odstartovali čtyřzápasovou sérii na domácím kluzišti. Jak si užíváš nastupovat před domácí kulisou?
Je to moc fajn. V den, kdy hrajeme doma, máme program o něco klidnější, než abychom museli cestovat někam autobusem. Naši fanoušci jsou skvělí, opět nás hnali za výhrou.

V A-týmu už hraješ celkem pravidelně. Jak si užíváš prostor od trenérů?
Moc, jsem za něj strašně rád. My jako mladíci se snažíme sbírat zkušenosti od starších, zkušenějších hráčů a podávat co nejlepší výkon. Myslím si, že se nám to zatím daří celkem dobře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest