16. 1. 2023 Daniel Ryl

Domácí sérii zápasů začneme proti Motoru

Sparťané se vrací na domácí led O2 areny! Sérii čtyř domácích zápasů v řadě odstartujeme v úterý 17. ledna od 18:30 hodin proti Českým Budějovicím, které přivítáme podruhé během dvou týdnů. V domácím utkání se pokusíme navázat na předešlé dvě výhry proti Jihočechům a vylepšit vzájemnou bilanci.

Třetí seveřan ve Spartě, další posily jsou ve hře

Vstup do nového týdne přinesl sparťanským fanouškům dvě důležité zprávy. V případě Jakuba Kováře se nejedná o vážné zranění a novou posilou se stal zkušený finský útočník Olavi Vauhkonen. "Je to hráč, kterého je opravdu těžké dostat z předbrankového prostoru. Má parametry, které budí respekt, dokáže se soupeřům dostat pod kůži. Aspekty, které se do play off jednoznačně hodí," řekl po příchodu urostlého útočníka sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Fin přichází z finské SaiPy a debut ve Spartě si připíše v nejbližších domácích zápasech. Univerzální pravák však nemusí být poslední lednovou posilou. "Kádr jsme stále neuzavřeli, trh nadále sledujeme. Určitě je tedy možné, že během dalších dvou týdnů někoho přivedeme. Máme otevřeno několik variant zejména do defenzivy," popisuje aktuální situaci sportovní ředitel Petr Ton.

Stav marodky

David Tomášek by se mohl do sestavy Sparty teoreticky vrátit už ke konci týdne, Erik Thorell bude chybět pravděpodobně následující dva týdny. Dominik Simon utrpěl zranění na Spenglerově poháru, které si vyžádá ještě minimálně měsíční léčbu. Úplné zotavení Jakuba Krejčíka po nepotrestaném faulu z Brna se odhaduje na závěr února. Jakub Kovář, který nedohrál utkání v Hradci Králové, bude naštěstí brzy v pořádku.

Nový partner i důležitý triumf

Jihočeši zůstávají ve stínu předešlé povedené sezony, jelikož v aktuálním ročníku bojují zejména o klidné setrvání v extralize bez nevyzpytatelné baráže. Ve vyrovnaném spodku tabulky jim navíc nepomohla porážka s Karlovými Vary, kterou však odčinili důležitou nedělní výhrou 6:2 nad posledním Kladnem, jemuž odskočili na rozdíl tří bodů.

Za úspěch vděčí i dvougólovému Stuartu Percymu, jenž se po zranění vrátil ve velkém stylu a bodoval v osmi z posledních deseti zápasů! Fanoušci se s novým rokem dočkali také dobré zprávy, a to o uzavření smlouvy s novým partnerem, jehož jméno bude od nové sezony součástí názvu klubu.

Z HOKEJE NA FOTBAL! UŽIJTE SI NEDĚLI SE SPARTOU

Druhý duel ve dvou týdnech

Oba týmy na sebe narazí podruhé ve čtrnácti dnech a celkově potřetí v sezoně. Úvodní říjnový duel na jihu Čech jsme díky skvělému výkonu Jakuba Kováře a vítěznému gólu Michala Řepíka ovládli 3:2 po prodloužení. Ve druhé bitvě jsme po návratu ze Spengler Cupu sice museli skousnout dvě vyrovnání soupeře, ale nakonec jsme trefami Erika Thorella s Michalem Řepíkem v závěrečné minutě vstoupili do nového roku výhrou 5:3.

V den zápasu...

I 17. leden najdete v přehledu extraligových rekordů. V ročníku 2011/2012 rozhodly domácí utkání proti Plzni samostatné nájezdy, ve kterých se jelo celkem deset sérií! S několika dalšími zápasy včetně našeho střetnutí proti Vítkovicím o šest let později se jedná o druhý nejvyšší počet. Rekord drží Vítkovice s Třincem, jejichž duel v listopadu 2008 rozhodlo celkem jedenáct sérií.

Věděli jste, že...

Naše čerstvá posila Olavi Vauhkonen se potká se starými známými. V Tappaře hrál s Adamem Poláškem i Michalem Moravčíkem, navíc v týmu působil také exsparťan Jiří Smejkal. Zajímavé je, že v ročník 2020/2021 se během angažmá ve Sportu potkal se Stuartem Percym, nynějším tahounem defenzivy Českých Budějovic.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší