7. 1. 2023 Daniel Ryl

Víkend před plnou O2 arenou proti Kladnu

Domácí víkend završíme v neděli 8. ledna domácím utkáním proti Kladnu, s nímž budeme bojovat o další cenné body do tabulky. Svěřenci Miloslava Hořavy a Hanse Wallsona se pokusí proti Středočechům urvat i třetí vzájemné utkání sezony. Vzhledem k očekávané vyšší návštěvě prosíme fanoušky, aby na utkání dorazili s dostatečným předstihem.

Debut posily i premiéra odchovance

V pátečním utkání proti Liberci jsme bohužel body nezískali, ačkoliv jsme do utkání vstoupili více než slušně. Vedoucí gól Ondřeje Mikliše byl pro našeho odchovance nejen prvním bodem v sezoně, ale také premiérovým gólem v extralize.

Debut ve sparťanském si odbyl útočník Pavel Kousal, a přestože nebodoval, za rovných dvanáct minut předvedl velmi slušný výkon. "Takhle zaplněná O2 arena je pro mě speciální, musím si trošku zvyknout," uznal po své premiéře člen reprezentačního týmu.

Slušný konec roku, začátek bez bodu

Kladenští Rytíři se nachází na dně extraligové tabulky, tři plné výhry z konce roku je dostali do kontaktu s týmy před nimi. Mužstvu pomohl návrat Jaromíra Jágra, jehož gól proti Plzni však na body nestačil a naposledy Středočeši schytali porážku 2:6 v Olomouci.

Cesta k úspěchu by mohla vést přes přesilovky, jelikož Rytíři jsou čtvrtým nejtrestanějším mužstvem soutěže, zatímco jejich oslabení je s úspěšností 76,72 % vůbec nejhorší.

Jubilejní skalp Rytířů

S Kladnem aktuálně držíme vítěznou sérii tří zápasů. Na jarní domácí výhru na ledě soupeře jsme navázali i v novém ročníku, když jsme díky čtyřem využitým přesilovkám zvítězili 5:2.

Odveta v Praze se nesla ve slavnostním duchu. Tentokrát dostal přednost Josef Kořenář, jenž inkasoval jen pěkný gól od Tomáše Plekance, naopak díky pěti sparťanům zazněla v aréně "Pátá". Triumf 5:1 nad Kladnem byl navíc jubilejní 1000. výhrou Sparty v extralize.

V den zápasu...

Když jsme 8. ledna hráli naposledy, všechno dobře dopadlo! Předloni jsme zavítali do Olomouce, kde jsme díky gólům Honzy Buchteleho, Davida Tomáška a Milana Jurčiny v posledních deseti minutách zvítězili 3:0 a posunuli se do čela tabulky!

Věděli jste, že...

Klíčovým aspektem může být první vstřelený gól. Náš tým vyhrál 18 zápasů, ve kterých vstřelil první gól, což je nejvíce z celé soutěže. Kladno je s osmi zápasy druhé nejhorší v lize.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu