8. 1. 2023 Štěpán Křemen

Jandus: Můžeme porážet každého

MARTIN JANDUS se prosadil v druhém utkání za sebou a přispěl tak k výhře v bojovném utkání s Kladnem před rekordní návštěvou sezony. „S Kladnem jsou ty zápasy vždycky těžké, ze začátku se nám tolik nedařilo, ale prvním gólem jsme se uklidnili a nakonec nám to tam napadalo,“ komentoval.

Od začátku jsme měli převahu, ale šancí tolik nebylo a podařilo se nám to zlomit až ve třetí třetině, čím to bylo?
S Kladnem jsou ty zápasy vždycky těžké. Ze začátku se nám úplně nedařilo tak, jak bychom si představovali, ale po prvním gólu jsme se trošku uklidnili. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že ten jeden gól klidně může rozhodnout, ale naštěstí nám to tam nakonec napadalo. Věděli jsme, že do toho utkání musíme vstoupit bojovně a nechat tam všechno. Myslím si, že sil máme dost a je to spíš o tom, nastavit se správně na zápas a hrát naplno.

Ty jsi dneska dával zlomový druhý gól, jak jsi tu situaci viděl?
Šel tam puk na levého beka, tak jsem se na druhé straně zapojil do útoku a najednou se přede mnou otevřelo hodně volného místa. Tak jsem zkusil vystřelit na vzdálenější tyč a naštěstí to tam spadlo.

Co říkáš na to, že přišlo přes 14 tisíc lidí, nejvyšší návštěva letošní sezony?
Před takovou návštěvou se hraje úplně jinak, podpora od fanoušků je víc slyšet a nás to o to víc vtáhne do zápasu, takže jsme za to jedině rádi.

V příštím zápase nás čeká lídr tabulky z Pardubic, nám se také poslední dobou daří, jaký čekáš zápas?
Určitě to bude dobré porovnání, jak na tom jsme. Ale jak říkám, každý zápas je těžký a jde hlavně o to, jak k tomu my přistoupíme. Máme tak silný tým, že když se dobře nastavíme, tak můžeme porážet každého. Kvalitně jsme potrénovali a musíme jít i nadále zápas od zápasu.

×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

V O2 areně pokračujeme šlágrem proti Kometě

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty