10. 12. 2022 Daniel Ryl

Venkovní víkend zakončíme v Litvínově

Vítězná série bez ztráty bodu pokračuje i po osmi zápasech. K udržení šňůry budeme potřebovat uspět i v neděli 11. prosince, ale na ledě Litvínova nás od 15:30 hodin nečeká nic lehkého. Verva totiž prožívá vydařený start prosince, ve kterém obrala o body týmy ze špičky tabulky.

Vítězná série po více než 20 letech

V pátečním utkání na ledě Mladé Boleslavi jsme po gólech Romana Horáka a Vladimíra Sobotky vybojovali už osmé vítězství za tři body za sebou! Našemu týmu se něco takového povedlo poprvé od sezony 1999/2000, kdy jsme vyhráli také osmkrát.

Ale pozor! Nebýt tehdejší porážky na Kladně, která sérii předcházela, mohl být bodový zápis ještě bohatší, jelikož jsme před ní brali dalších šest výher! Od začátku listopadu do začátku ledna jsme tak ve čtrnácti zápasech vyhráli třináctkrát se ziskem 39 bodů.

Skvělý start prosince!

Litvínov má za sebou skvělý víkend, jelikož dokázal na domácím ledě porazit třetí Olomouc, ve vedoucích Pardubicích prohrál po tuhé bitvě 0:1 a naposledy doma zdolal 5:3 druhé Vítkovice. I díky tomu se tak vyšvihl do pozic, které zaručují účast v předkole play off. Třináctý Motor má ale se ztrátou jednoho bodu utkání k dobru.

Cesta k úspěchu však může vést před nedisciplinovanost domácích a přesilové hry. Verva je totiž v jejich bránění s úspěšností 77,89 % nejhorším týmem soutěže! V brance by měl znovu dostat přednost Šimon Zajíček, který odchytal poslední tři povedené zápasy.

Dvě čistá konta, ale jen jedno vítězství

Na Severočechy narazíme v aktuální sezoně už potřetí. Už ve druhém kole jsme díky skvělému závěru a třem gólům v posledních deseti minutách zvítězili na domácím ledě 3:0, ale v odvetě na severu Čech udržel čisté konto pro změnu litvínovský gólman. Na hřišti soupeře jsme i přes střeleckou převahu prohráli 0:4.

Věděli jste, že...

Klíčovým aspektem úspěchu mohou být vhazování. Sparta půjde do nedělního zápasu jako nejúspěšnější tým na vhazování v útočném pásmu (57,19 %), zatímco Litvínov je pro změnu ve své vlastní třetině nejhorší (44,08 %).

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu