11. 12. 2022 Daniel Ryl

Tomášek: Ve druhé třetině jsme měli zabrat

Vítězná série našeho týmu se zastavila v devátém utkání v Litvínově, v němž jsme po začátku druhé třetiny prohrávali o čtyři góly. "Ve druhé třetině jsme ještě měli zabrat. Můj gól byl důležitý, ale mrzí mě, že jsme na něj nenavázali," litoval po utkání David Tomášek, jenž jako jeden z pěti sparťanů odcestuje na Euro Hockey Tour do Švýcarska.

Co nám v Litvínově chybělo, abychom přidali devátou výhru v řadě?
Bylo to velmi náročné utkání. My jsme si ho zkazili začátkem a první třetinou. Obecně jsme neměli takovou šťávu jako v minulých zápasech. Musíme se naučit vyhrávat i takové zápasy, kdy náš výkon není úplně ono.

Nevzdali jsme se a stáhli náskok soupeře na dva góly, cítili jste naději na zvrat?
Ve druhé třetině jsme ještě měli zabrat. Měli jsme jednu přesilovku, kterou jsme proměnili a po pár minutách přišla druhá. Tu jsem měli lépe sehrát a zkusit ji využít. Ve třetí třetině už to bylo složité, byla nějaká další oslabení a Litvínov si konec pohlídal.

Tvůj gól byl ale povedený, vyšel ti podle plánu?
Zkusil jsem to a vyšlo to. Cítil jsem, že je potřeba něco zkusit individuálně. Jsem rád, že nám to vyšlo. Byl to důležitý gól, ale mrzí mě, že jsme na něj nenavázali.

Bylo cítit, že má Verva proti našemu rozjetému týmu velkou motivaci?
I v předešlých zápasech se na nás soupeři chtěli vytáhnout a my jsme museli jít přes hranu. Bylo jasný, že někdy série skončí. Nehrajeme na vítězné série, my jsme potřebovali udělat vítěznou šňůru, abychom se vytáhli nahoru a víme, kde jsme proti Litvínovu chybovali. Máme pár dní pauzu a po reprezentační přestávce budeme nachystaní.

I když série končí, je pro nás velkou vzpruhou?
Určitě! My jsme sérii výher potřebovali. Je štěstí, že jsme se takhle nakopli a opravdu jsme hráli dobře. Možná jsme si mysleli, že to půjde samo, ale musím nás pochválit. Makali jsme všech devět zápasů nadoraz, což se možná v Litvínově podepsalo. Je na nás, abychom se naučili tohle překonat a poráželi i týmy, které se v zápase cítí lépe.

Přijde vzhledem k narůstající marodce vhod přestávka?
Už v Boleslavi jsme měli slušnou marodku, což se na týmu podepíše. O to důležitější byla výhra v Boleslavi, což dneska bohužel nevyšlo. Někdo se dá dohromady, další hráči jedou na nároďák, tak uvidíme, co nás čeká.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým

Pořiďte si permanentku na novou sezonu