28. 2. 2023 Daniel Ryl

Tomášek: Škoda šancí, mrzí nás první třetina

Útočník David Tomášek byl po porážce s Olomoucí zklamaný, jelikož náš tým nevyužil příležitost přeskočit druhé Vítkovice a zůstává třetí. "Šance jsme měli, ale bohužel jsme je nevyužili. Dvě třetiny jsme do toho dali všechno, mrzí nás hlavně první," litoval po prvrní domácí porážce od začátku ledna.

Chyběl lepší nástup do zápasu?
Přišlo mi, že prvních deset minut byli lepší a jezdilo jim to. My jsme se s tím ve druhé a třetí třetině popasovali dobře, fakt chyběl kousek. Musím vyzdvihnout jejich gólmana, který chytal výborně.

Litujete i zahozených šancí ve třetí třetině?
Šancí bylo hodně, i když to byla spíš bitva v brankoviště. Od Olomouce to byl klasický urputný hokej a první třetina od nás byla špatná. Neměli jsme potřebnou šťávu. Možná se na nás trošku podepsal zápas s Třincem, navíc něco lítá kabinou. I takové zápasy jsou. Člověk tlačí a tlačí, ale není mu přáno. Škoda, byla to velká šance, jak se dotáhnout na druhé místo.

Potvrdilo se, že Olomouc je pokaždé nepříjemná?
Ať nastoupí kdokoliv, Olomouc bude tým, který bude kousat. Když je takhle podpoří gólman, mohou být nepříjemní pro každého v předkole i případně ve čtvrtfinále.

Čím si vysvětluješ, že na Olomouc neumíme?
První dva zápasy bych nekomentoval. To byl náš podzim. Skvělej. (ironický úsměv) Jeden jsme pak vyhráli, druhý prohráli, ale byla to loterie na střely, ve kterých jsme měli navrch.

Překvapilo vás, jak byla Olomouc až přehnaně pasivní?
Tak to je, když tým nemá co ztratit. Za stavu 1:1 jsem viděl, jak zastavili, ani nešli napadat a vraceli se do středního pásma. Za takového stavu se to nevidí, o to je to pak těžší. Šance na góly jsme ale měli, jen jsme je nevyužili.

Chyběl nám v přesilovkách Vláďa Sobotka?
Ve třetí třetině jsme měli jednu přesilovku, kdy jsme mohli rozhodnout. Je to první centr a velká osobnost, takže nám samozřejmě chyběl. I Michal Kempný. I když jsme jeden gól dali, kdy to Řepa hezky trefil. Porážku bych nesváděl na přesilovky, protože šancí bylo dost i bez nich. Měli jsme hodně brejků ze strany, bohužel nám nebylo přáno.

Forma Michala Řepíka je ale potěšující, že ano?
Pro nás jedině dobře, že mu to pálí! Budeme věřit, že mu forma vydrží do play off. Chtělo by to na přesilovkách ještě zapracovat a zkoušet nové věci. Musíme získat klid a pomoci si s nima.

Čekáš od Hradce hokejovější výkon?
Doufám! Zároveň je to výborný tým, kterému to jezdí. Čeká nás velmi těžký zápas, jde jim o čtyřku, takže nás čeká dobrej špíl.

Je porážka těžká rána v boji o druhé místo?
Víme, že jsme o něj proti Olomouci hráli. Vyhráváme iks zápasů, pak potřebujeme tři body a možná se projevila křeč při šancích. Motivace byla a je velká, protože když už se dostanete ze třináctého místa nahoru, chcete být co nejvýše. Máme ještě dva zápasy, ztrácíme dva body, takže půjdeme po Hradci a uvidíme, jak dopadneme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší