31. 1. 2023 Daniel Ryl

Němeček: Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali

Vítězství nad Karlovými Vary stvrdil gólem do prázdné branky obránce David Němeček, jenž skóroval i ve třetím vzájemném utkání proti Energii. "V předešlých sezonách jsme prohrávali o gól o dva a hra se nám rozsypala. V této sezoně, když prohráváme, o to víc se semkneme, začneme šlapat a vyrovnáváme," pochvaloval si autor šesti gólů.

Skóroval jsi ve všech třech zápasech proti Varům, je to osobní?
(usmívá se) Už jsem si myslel, že mi to potřetí nevyjde. Nakonec mi vyšel gól do prázdné branky, za což jsem rád, ale popravdě netuším, čím to je. Nijak speciálně se na Vary nepřipravuju, mám proti nim jen štěstí, o kterém góly často jsou. Jsem rád, že mi padají.

Vyrovnal jsi svoje gólové maximum ze základní části, cítíš se nejlépe za poslední roky?
Jsem rád, že jsem svých šest gólů dorovnal. Člověk se chce neustále zlepšovat a svoje maxima posouvat. Bylo by hezký ho ještě překonat, ale oproti předešlým sezonám se nijak jinak necítím.

Je taková výhra cennější, než kdybychom vyhráli jednoznačně?
Určitě jo! Je důležité umět se vrátit do zápasu, ukázali jsme si to už v Plzni a dneska nám to vyšlo znovu. Nesmíme ale na takové návraty do zápasu spoléhat, protože ne vždycky se nám mohou podařit. Nechtěli jsme to tak, bohužel jsme do zápasu vstoupili pomaleji a Vary byly trošku lepší. Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali. Vím, že v předešlých sezonách jsme prohrávali o gól o dva a hra se nám rozsypala. V této sezoně, když prohráváme, o to víc se semkneme, začneme šlapat a vyrovnáváme.

Občas jsme akce překombinovali. Je to i tím, že se týmu daří a hráči zkouší, co jim vyjde?
V hlavách to máme. Nám se dařilo a daří, vyhráli jsme osm zápasů v řadě, a přestože po nás trenéři šlapou, ať makáme dál a nenecháme se uchlácholit, člověk má zkrátka tendenci šance překombinovat.

Jak se ti hrálo se Stefanem Wargem, který dneska neměl jednoduché utkání?
Takový zápas se zkrátka stává každému z nás. Nemá to jednoduché, protože je v novém prostředí a v novém týmu, kde jsou jiné návyky. Navíc s námi byl jen na ranním rozbruslení, což není nic k závidění. My mu maximálně pomůžeme, aby se otřepal a pomohl nám v dalších zápasech.

Vítkovice prohrály, bude následující víkend klíčový v boji o druhé místo?
Jsme si vědomi, jaká je situace v tabulce. Chceme ve Vítkovicích vyhrát a zase je stáhnout, abychom mohli pomýšlet na druhé místo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu