21. 12. 2022 Daniel Ryl

Sparťanské vánoce oslavíme proti Plzni!

Vánoce jsou tady, proto je společně oslavme už ve čtvrtek 22. prosince u nás doma v O2 areně! Na svém ledě přivítáme od 18:30 hodin hokejisty Plzně, ale doprovodný program začíná už dlouho před utkáním. I vzhledem na další aktivity a očekávanou vysokou návštěvu žádáme sparťany, aby přišli s dostatečným předstihem!

Vánoce na Spartě! Kamion, dárky od hráčů nebo vánoční choreo

Doprovodný program vánočního utkání bude bohatý a začne už před zápasem! Před O2 arenou na vás bude čekat vánoční sparťanský kamion. Na chodbách arény pak budou hostesky rozdávat malé dárečky, můžete se vyfotit ve fotokoutku, nebo chytit dárek od hráčů, kteří je budou rozdávat při rozbruslení. Celý doprovodný program najdete ve speciálním článku.

Triumf mladíků vteřinu před koncem!

Vánoční období sparťanům svědčí. Nejen, že naše áčko bralo výhru v Olomouci, už o víkendu naši páťáci ovládli prestižní turnaj O Vánoční puk Nadace HCS. Mladí sparťané prolétli turnajem bez ztráty jediného bodu, když suverénně ovládli základní skupinu, zvládli první dvě kola play off a ve finále díky gólu v poslední vteřině zdolali skvěle hrající Letňany.

Škodovce skončila série, ale týmy ze špičky trápila

Západočechům vyšel přelom listopadu a prosince znamenitě, když vyhráli šest zápasů v řadě, aniž by ztratili jediný bod! Jejich úspěšná série sice skončila na ledě rozjetých Vítkovic, kde padli 2:3 po nájezdech, ale stejně tak bojovali i proti vedoucím Pardubicím, s nimiž prohráli 0:2.

Co stojí za úspěchem šestého týmu tabulky? Slušná koncovka, dobrá defenziva a skvělé přesilovky. Indiáni totiž proměňují každou pátou. „Myslím, že když předvedeme stejně bojovný výkon jako dneska, tak nevidím důvod, proč bychom si domů neodvezli nějaké body. Poslední zápas před Vánoci, moc se na to těším,“ přiznal pro klubový web obránce Petr Zámorský.

Doma za tři, venku s nulami

Vzájemný souboj před Vánoci bude třetím vzájemným zápasem v sezoně. Na konci září jsme trefami Davida Kašeho s Ostapem Safinem dvakrát vedli, a přestože hosté snížili, gól Michala Řepíka znamenal výhru 3:2 a vítězný extraligový debut ve sparťanském pro Josefa Kořenáře.

Na divokém Západě už nám ale střelba vůbec nevyšla. Naopak jsme v prvních dvou třetinách inkasovali po jednom gólu, navíc jsme zbytečnými fauly soupeři hru usnadňovali. Čtyři góly v naší síti nakonec znamenaly porážku 0:4, která byla pro náš tým třetí v řadě.

V den zápasu...

Odehrát utkání 22. prosince není pro extraligu ničím zvláštním. A předloni jsme ho zapsali do historie, když jsme doma rozdrtili Zlín v poměru 9:0 a zaznamenali historicky 37. extraligové utkání, kdy jeden z týmů skóroval alespoň desetkrát. Zajímavé je, že další takové utkání přišlo už o kolo později, a to při výhře Brna nad Motorem. Mimochodem, Sparta zažila desetigólový zápas už podeváté!

Věděli jste, že...

Ve čtvrtek se potkají dva z nejtrestanějších týmů soutěže. Naše mužstvo i Plzeň máme na kontě už 320 trestných minut, což nás s indiány řadí mezi nejprovinilejší čtyřku. Na naší obranu, Plzeň má o utkání méně.r

×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

V O2 areně pokračujeme šlágrem proti Kometě

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty