1. 3. 2021 Petr Pavlík

Sparťané míří do Českých Budějovic

Sparťané po úspěšném domácím utkání proti Ocelářům míří na led Českých Budějovic, kde budou od 17.00 hodin bojovat o další důležité body do tabulky. Podaří se našim hokejistům zopakovat předešlý výkon proti Třinci a udržet s Budějovicemi neporazitelnost ve vzájemných duelech?

Sledujte utkání v Českých Budějovicích na HokejkaTV!

Ke sledování utkání proti Českým Budějovicím můžete využít přímé přenosy na HokejkaTV. Ty jsou navíc kvůliopatřením vlády a omezenému počtu diváků na stadionech volně přístupné všem sparťanským permanentkářům. Více informací čtěte ZDE>>>.

Sparťané vyzráli na Třinec a snížili jeho náskok

Pražané mají za sebou veleúspěšný duel proti třineckým Ocelářům. Tradiční hokejová klasika nabídla spoustu zajímavých momentů včetně šesti branek. Hned čtyři padly do sítě Slezanů, jelikož v první třetině se prosadil kapitán Michal Řepík a Vladimír Sobotka. Další góly pak přidali Matúš Sukeľ a gólovou listinu uzavřel Miroslav Forman.

"Chtěli jsme Třinec porazit za každou cenu. Viděli jsme velice kvalitní zápas, hráli jsme šedesát minut. Výhry si moc vážíme," komentoval po vítězství nad Třincem střelec našeho druhého gólu. Pro Sobotku se jednalo o sedmou trefu ve sparťanském dresu a k zaokrouhlení na rovných třicet kanadských bodů mu už chybí pouze jediný bod.


Budějovičtí se dál trápí, proti Dynamu neuspěli

Svěřenci budějovického srdcaře Václava Prospala odehráli náročný duel proti Pardubicím. Přitom v první třetině šli budějovičtí hokejisté do jednobrankového vedení, když se prosadil obránce Ondřej Slováček. Z jihočeské strany to už ale bylo vše, jelikož v dalším průběhu duelu následovala gólová smršť pardubických branek. Motor inkasoval celkem pětkrát a prohrál vysoko 1:5.

V utkání se Spartou budou mít Jihočeši speciální motivaci se ukázat - obléknou totiž speciální repliku trikotu z roku 1951. Právě s tímto dresem vyhráli českobudějovičtí hokejisté před sedmdesáti lety dosud jediný mistrovský titul.

Vzájemné duely hovoří pro Spartu

Ve vzájemných zápasech této sezony sparťané válí. Svěřenci koučů Miloslava Hořavy a Josefa Jandače vyhráli všechny tři dosavadní střetnutí, když poprvé uspěli 5:1, následně přehráli Madetu těsně 2:1 a naposledy smetli svého soka 6:2. Bude se náš tým radovat z vítězství i počtvrté?

Číslo zápasu:

15

Z posledních patnácti odehraných duelů proti Českým Budějovicím vyšli naši hokejisté bodově naprázdno jen v jediném případě! V září roku 2012 prohráli na jihu Čech 2:3, když se nejprve prosadil nynější sportovní ředitel Petr Ton a následně sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce