3. 3. 2019 Robin Mana

Smejkal: Pro každého můžeme být těžký soupeř

Sparta zvládla důležitý zápas s Litvínovem a výrazně si přiblížila jistotu postupu do předkola play off. Domácí ve druhé třetině vedli o tři branky, soupeř sice snížil na rozdíl jediné trefy, ale Pražané znovu dokázali odskočit. Pečeť na tříbodovou výhru dal přesně zakončeným bekhendovým blafákem JIŘÍ SMEJKAL.

Co se odehrávalo ve vašich hlavách před začátkem utkání? Byl to zápas o šest bodů...
Uvědomovali jsme si důležitost. Věděli jsme, že kdo vyhraje, tak půjde s největší pravděpodobností dál. Tušili jsme, že půjde o zápas jako v play off, což se potvrdilo. Myslím, že jestli budeme podobný výkon předvádět i dál, můžeme dojít hodně daleko.

Ve zlomové fázi zápasu jste jeden gól dal a na jeden přihrál. Co konkrétně rozhodlo zápas?
Do stavu 3:0 jsme ho měli zápas pod kontrolou. Měli jsme dost šancí vstřelit čtvrtý gól, ale místo toho jsme inkasovali na 3:1. Gól na 3:2 nás pak dostal pod tlak a musím uznat, že v tu dobu měl Litvínov více ze hry. Ale z pohledu zápasu byl asi hodně důležitý náš čtvrtý gól těsně před koncem druhé třetiny. I tak to ale soupeř nevzdával a tlačil se dopředu. Celkově to byl pěkný hokej.

7
Jiří Smejkal si připsal sedmý gól v sezoně.

Co jste si říkali na střídačce za stavu 3:2?
Oni v té době měli rozhodně větší klid na hokejkách, my jsme trochu zmatkovali. Už nevím, co jsme si řekli na střídačce, ale gól na 4:2 nás každopádně hodně uklidnil. V kabině jsme pak měli jasno v tom, že to nesmíme zatáhnout a musíme pořád hrát aktivně. Nějaké fauly z naší strany sice přišly, ale urvali jsme to.

Pět gólů Sparta naposledy dala v listopadu v Pardubicích... Bavili jste se o tom?
Máme s tím problém celou sezonu, že se nám nedaří dávat moc gólů. Určitě jsme rádi, že jsme se zrovna v této fázi sezony střelecky chytili. Věřím, že si to přeneseme i do dalších bojů.

V posledních dvou zápasech základní části potřebuje Sparta k jistotě postupu do předkola play off bodovat...
My nebudeme řešit, kolik bodů potřebujeme. Do každého zápasu půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát, tak abychom šli dál s vítěznou mentalitou. Musíme prostě každý zápas urvat a připravit se na předkolo...

To asi může pomoci, že už fakticky hrajete vyřazovací fázi teď...
Samozřejmě, pro nás je teď každý zápas na krev. Před zápasy s Karlovými Vary a Litvínovem jsme trochu ztráceli, ale myslím, že se začínáme zvedat. Tyhle souboje nás určitě můžou dobře připravit.

Máme mladý tým. Nebylo těžší jít do těchto zápasů bez nervozity, s čistou hlavou?
I když jsme mladý tým, tak každý z nás má něco odehráno. Navíc přišel Jarda Hlinka, což nám hodně pomáhá nejen na ledě. Je super, že je tu s námi.

Střelecky se navíc probudili Klimek, Bukarts, Forman...
Je skvělé, že se jim začalo dařit právě teď. Snad si formu vezmeme s sebou i do předkola...

Mohli byste být černým koněm vyřazovacích bojů?
Někde jsme si přečetli, že ve Zlíně a Olomouci by nás chtěli do předkola. Je pravda, že zápasy s nimi jsme zrovna neodehráli úplně dobře. Ale ukázalo se, že když hrajeme dobře zezadu a dáme svoje šance, tak můžeme hrát s každým a můžeme být pro každého těžký soupeř.

Taková vyjádření taky mohou zdravě naštvat, ne?
Určitě bychom byli raději v situaci, kdy bychom si my říkali, koho chceme. Ale když je dostaneme, myslím, že s námi budou mít problémy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!

První posila: finský bek se zlatou stopou