8. 3. 2005 Vojtěch Gibiš, Lucie Vítková

SPA - VIT #3: Myš přelstila kočku

Ve třetím čtvrtfinále se Spartě nevedlo v útoku a díku tomu prohrála. Vedení v sérii se tak ujaly Vítkovice, které dělí od postupu do čtvrtfinále dva vyhrané zápasy. Sparta bude muset zabrat, pokud bude chtít sérii dotáhnout a otočit.

Co rozhodlo: Vítkovické početní výhody

Ve druhém čtvrtfinále dávali rozhodující branky z přesilovek Pražané, ve třetím čtvrtfinále tomu bylo naopak. Ve 28. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Štefanka a v 50. vstřelil vítězný gól Pavel Kubina. Petr Bříza měl při jeho střele zakrytý výhled.

Nepříjemný moment: Střela Petra Tona do odkryté klece

Největší šanci ke srovnání skóre v závěru zápasu měl Petr Ton, ale přestřelil. Na vině byl puk, který šikovnému forvardovi v poslední chvilce poskočil. Nevyužitá šance mohla zvrátit vývoj zápasu, Sparta byla v posledních minutách aktivnější.

Hvězda orchestru: Petr Bříza

Ve svých čtyřiceti letech stále dokazuje, že čas play off je jeho doménou. Sparťanský mág držel akcie Sparty místy až zázračnými zákroky dlouho nahoře. Nejvíce se zaskvěl ve druhé třetině v přesilovce Sparty, kdy hostům ujel domácí Irgl, ale Petr Bříza jeho šanci zlikvidoval výjezdem k modré čáře.

Kdo zahrál falešně: Útok

Holešovický útok dokázal vstřelit pouze jednu jedinou branku, což je opravdu málo. Zvláště při pohledu na hvězdami nabitou sestavu. Nedokázal využít nespočet šancí, zvláště ve třetí třetině.

Lahůdka zápasu: Aktivní hra obránce Pavla Kubiny

Kapitán Vítkovic dokázal, že neumí jen bránit. Na výhře svého týmu se totiž podílel třemi kanadskými body. Vstřelil vítěznou branku, na dvě nahrál svým spoluhráčům.

Další show: středa 9. března 2005

V ČEZ Aréně, která se jistě zaplní do posledního místa, to nebudou mít hráči Sparty ani napodruhé jednoduché. Vítkovice, povzbuzeny vedením v sérii budou chtít opět v domácím prostředí zvítězit. Sparta se bude muset ještě více zaměřit na obranu a hlavně vstřelit více branek než v úterý. Zápas budete moci sledovat na našem webu on-line.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila