4. 2. 2020 Petr Pavlík

Rousek: Přestávka? Hrát zápasy je lepší

V utkání proti Vítkovicím se mohl společně se svými spoluhráči radovat z dalšího tříbodového vítězství. Útočník LUKÁŠ ROUSEK aktuálně prožívá ve Spartě skvělou sezonu a svoje umění bude moci předvést na mezinárodní úrovni. „Vyhovuje mi, když hraju hodně zápasů. Budu na ledě, budu jednoduše v tempu. Je lepší hrát zápasy, než chodit jen trénovat,“ pokyvuje.

Máme za sebou vydařený zápas proti Vítkovicím. Připravovali jste se na něj nějak speciálně?
Chtěli jsme hrát podobně jako proti Brnu. Myslím si, že se nám to povedlo. Dobře jsme bruslili, snažili jsme se hodně napadat soupeřovu rozehrávku. Věřím, že v tom budeme pokračovat i v dalších zápasech.

Na začátku utkání jsme dali rychlý. Byl hodně důležitý?
Když mužstvo dá gól hned po pár minutách, celý tým to nakopne do další fáze zápasu.

Tento týden budeš reprezentovat v rámci Švédských her. Těšíš se?
Moc. Myslím si, že to bude v pohodě. Vyhovuje mi, když hraju hodně zápasů. Budu na ledě, budu jednoduše v tempu. Je lepší hrát zápasy než jen trénovat. Pro mě je to jenom dobře.

Proti Vítkovicím se nám podařilo využít dvě přesilovky. Cítíte zlepšení?
Určitě. Snažíme se na přesilovkách během tréninků hodně pracovat. Samozřejmě to nejde hned druhý zápas. Jde to postupně. Jdou nám ale čím dál lépe.

Bylo těžké udržet chladnou hlavu za stavu 1:1?
Řekli jsme, že se nic neděje a že hrajeme lépe. Šlo o to, abychom využili šance, které jsme si připravili. To se nám povedlo. Jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Pomohly dva rychlé góly na konci druhé třetiny?
Myslím si, že ano. Soupeře to trochu složilo. Na začátku třetí třetiny jsme dali další gól, který nás uklidnil ještě více. Pak jsme si výsledek zkušeně pohlídali.

Nemrzí vás trochu inkasovaný gól v závěru utkání?
Mrzí. Byl to takový smolný gól. Střela šla mimo tři tyče, nakonec v souboji před brankou se puk odrazil od nohy bránícího hráče do branky. Stalo se, ale výsledek jsme už udrželi.

Aktuálně máme sérii pěti utkání mezi svými mantinely. Je to výhoda?
Určitě. Vždycky je výhoda, že do konce základní části nejezdíme moc daleko. Myslím si, že by nám to mohlo prospět.