18. 8. 2009 Lucie Strouhová

Prohru beru na sebe, soukal ze sebe zklamaný Novotný

Velká premiéra v brance Sparty mu vůbec nevyšla. Talentovaný brankář Filip Novotný inkasoval šest branek a první úplný zápas v rudém dresu spíše protrpěl. Krátce po utkání s Hradcem Králové působil skleslým dojmem a nebylo mu do řeči.

Brankář Filip Novotný patří mezi největší talenty na brankářském postu. V osmnácti letech má za sebou zkušenosti s reprezentačními výběry, šampionát do osmnácti let, chytal také za muže v Jihlavě. Navíc je oporou juniorů Sparty, kde v juniorské soutěži patřil mezi nejlepší gólmany.

Šance ukázat se v A-týmu Sparty tak na sebe nenechala dlouho čekat. Filip Novotný strávil celé léto mezi ostřílenými spoluhráči a čekal na svou první zápasovou štaci. V zápase s Berounem odchytal třicet minut bez inkasované branky, druhý duel už měl hořkou příchuť.

Prvních šedesát minut v dresu Sparty spíše protrpěl, v Hradci Králové inkasoval šest branek a zápas se mu nevydařil. „Necítil jsem se dobře, strašně mě to mrzí. Nešlo mi to a spoluhráčům jsem prohrál zápas. Takhle se za Spartu chytat nemůže,“ sypal si popel na hlavu mladíček.

Spoluhráči mu přitom moc nepomohli, první branku inkasoval z trestného střílení, několikrát zůstal proti hradeckým hráčům zcela osamocen. „Nechci na nikoho házet vinu, prohru beru opravdu na sebe. Dali jsme venku čtyři branky a na to by se mělo vyhrát,“ pokračoval ve stejném duchu.

Nepovedené utkání však musí Novotný rychle hodit za hlavu, hned následující den se musí postavit do branky Berouna a podat stoprocentní výkon. „Odchytal jsem už jeden zápas za Beroun, ve středu mě čeká druhý. Necítil jsem se špatně, uvidíme, co se mnou trenéři pro sezóny zamýšlejí. Rozhodnutí je pouze na nich,“ říká muž s maskou na obličeji.

V sezóně pak bude i nadále oporou juniorského týmu, kde v loňské sezóně patřil mezi nejlepší a vysloužil si tak pozvánku do reprezentace. „Určitě za ně několik zápasů odchytám, oceňuji to a chtěl bych jim pomoci, aby hráli co nejvýše,“ klade si před sebe velké cíle.