19. 8. 2009 Tereza Velikovská

Látal bojuje o sestavu, v Hradci se mu ale nedařilo

Stejně jako pro další mladíky ve sparťanské sestavě, i pro Martina Látala je Tipsport Cup příležitostí přesvědčit trenéry o své příslušnosti k A týmu. Nejen jeho ale v úterním zápase trápila nepřesná koncovka.

MARTIN LÁTAL
Útočník Martin Látal v domácím utkání s Plzní.

Jednadvacetiletý útočník si v zápase, který už nemohl nic změnit na postupu Sparty do semifinále turnaje, připsal jednu asistenci na gól Michala Broše ze třetí třetiny. Na jistotu postupu se ale podle Látala nikdo neohlížel. „Je to stále příprava před sezónou a každý do toho jde naplno, tvoří se tu sestava na sezónu,“ vysvětluje.

Sparta si v zápase, ve kterém musela vždy dotahovat soupeřův náskok, vytvořila mnoho šancí. Chybělo jim ale přesné zakončení. „Musím pochválit jejich gólmana, který chytal velice dobře. Samozřejmě tým by měl dát víc gólů, těch šancí je prostě škoda,“ litoval mladík s 88 na zádech.

V přípravných zápasech bojují o svou šanci v týmu Sparty mladé talenty i nové posily. O svou pozici v týmu hraje na Tipsport Cupu i Látal. „Chtěl bych se dostat do prvních čtyř pětek nebo i být náhradník, protože hrát ve Spartě je pocta,“ přeje si.