14. 1. 2023 Daniel Ryl

Podruhé v řadě na východ, čeká nás Hradec

Náš tým si užil několik dní zaslouženého odpočinku od zápasů, ale už v neděli 15. prosince od 16:00 hodin se podruhé v řadě představíme na východě Čech - tentokrát na ledě Mountfieldu HK. Svěřenci Miloslava Hořavy a Hanse Wallsona se pokusí navázat na dobrý výkon z Pardubic, uhájit čtvrté místo a stáhnout ztrátu na třetí Třinec.

Nové kontrakty pro dva sparťany

Závěr týdne potěšil všechny sparťanské fanoušky, protože důležití obránci David Němeček a Ondřej Mikliš prodloužili své kontrakty do konce sezony 2024/2025! „Ondra je náš odchovanec. Má obrovskou touhu uspět a cítíme, že se neustále posouvá dál,“ vysvětlil sportovní ředitel Petr Ton, jenž si pochvaluje také podpis reprezentačního zadáka.

„David je jedním z elitních beků nejen našeho týmu, ale celé extraligy. Prodloužit kontrakt s Davidem byla jedna z našich priorit,“ řekl Ton a přiznává, že sportovní vedení klubu nadále zůstává pozorné: „Trh sledujeme. V případě, že se v této náročné sezoně objeví zajímavý a kvalitní hráč, který by mohl našemu týmu v závěru sezony pomoci, určitě může dojít k posílení.“

Stav marodky

David Tomášek by se mohl do sestavy Sparty teoreticky vrátit už ke konci příštího týdne, Erik Thorell bude chybět pravděpodobně následující dva týdny. Dominik Simon utrpěl zranění na Spenglerově poháru, které si vyžádá ještě minimální léčbu. Úplné zotavení Jakuba Krejčíka po nepotrestaném faulu z Brna se odhaduje na závěr února. Do Hradce Králové s týmem kvůli nemoci neodcestoval ani trenér Miloslav Hořava, který by se měl k týmu opět brzy připojit.

Východočeši pálí v přesilovkách a výsledkově válí!

Mountfield HK se po extraligovém trápení zmátořil, od konce roku bodoval sedmkrát v řadě, z čehož se celkem pětkrát radoval z vítězství. Za vzestupem stojí zejména zlepšené přesilovky, protože Královehradečtí proměnili alespoň jednu početní výhodu šestkrát v řadě, když Olomouc přehráli 5:4 po prodloužení díky čtyřem gólům v přesilovkách!

I díky úspěšné šňůře jsou ve speciální disciplíně třetí v celé soutěži, a to s úspěšností 20,97 %. V Mladé Boleslavi však soupeř bral jen bod. „Nehráli jsme náš hokej, Boleslav nás přehrávala a vyhrávala souboje, a takhle to nakonec dopadlo,“ litoval na klubovém webu exsparťan Kevin Klíma.

Domácí týmy prozatím hájí své kluziště

Ačkoliv Hradec Králové patří na domácím ledě k nejhorším týmům soutěže a venku získal jen o bod méně, úvodní vzájemné utkání na východě Čech našemu týmu nevyšlo. Ačkoliv jsme ve druhé části góly Michala Řepíka s Miroslavem Formanem smazali manko, následně jsme pálili jen do tyček a trefa Kellyho Klímy osm minut před koncem přinesla porážku 2:3.

Na domácím ledě už jsme však byli úspěšnější! Utkání, které bylo věnováno dalšímu ročníku Sparťanské krve a rozloučení s kariérou Milana Jurčiny, rozhodlo druhé dějství. V něm jsme gólem Jakuba Krejčíka vedli, a přestože hosté rychle smazali manko, trefa Michala Řepíka nakonec stačila na těsné vítězství 2:1.

V den zápasu...

Za posledních deset led jsme 15. ledna hráli celkem dvakrát a pokaždé vítězně! Před dvěma lety jsme i díky skvělému obratu a vítězné trefě Michala Řepíka vyhráli 5:3 v Litvínově, zatímco o čtyři roky dříve rozhodla na ledě Plzně o vítězství 3:2 po prodloužení trefa Jaroslava Hlinky.

Věděli jste, že...

V šesti posledních zápasech bylo nejlepšími hráči zvoleno už šest různých dvojic. Série dvanácti oceněných hráčů odstartovala po covidové sezoně 2020/2021 a trvá už druhý ročník v kuse. Natáhne se šňůra i v nedělním utkání?

×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

V O2 areně pokračujeme šlágrem proti Kometě

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty