19. 10. 2018 Daniel Ryl, Derek OBrien

Krupp: Na Litvínov musíme chytře a střílet

Zasloužený týden odpočinku a tréninku po náročném programu mají hokejisté Sparty za sebou a trenér UWE KRUPP musí své svěřence připravit na tři zápasy ve čtyřech dnech. Dva z nic navíc sparťané odehrají proti Litvínovu. "Musíme hrát chytře s pukem, dostatečně rychle přejít střední pásmo a nebát se vystřelit," uvědomuje si před sobotním a úterním zápasem německý trenér, který prozradil, že v jednom ze tří zápasů dostane šanci také brankář David Honzík.

Trenére, jak po jedenácti odehraných zápasech hodnotíte úroveň Tipsport extraligy?
Celkově můžu říct, že se hraje dobrý hokej. Tempo zápasů je vysoké a každý tým má pár dobrých hráčů, na které si musíte dát pozor. Všechny týmy mají dobré brankáře a jejich úroveň hry je velmi dobrá.

Všech jedenáct zápasů odchytal Matěj Machovský. Nastoupí i do všech tří zápasů, nebo dostane šanci poprvé také David Honzík?
Matěj všechny tři zápasy neodchytá, v jednom z nich bude chytat David.

Někteří fanoušci kritizují, že chytá současně Spartu i za Slavii. Co si o tom myslíte vy?
Jasně, vím to, ale odvádí tam skvělou práci. Sledujeme ho, víme, že minulý týden vychytal nulu, což je skvělé. Má to blízko, takže nemusí cestovat a podle mého je to dobré řešení. Chytá ve Slavii, takže to není tak, že by ho nikdo nesledoval. Nějaký tlak na něj je, což je dobře. Pokud to prospěje oběma klubům, proč ne?

Novým kapitánem se před sezonou stal Petr Vrána. Naplňuje to, co od lídra očekáváte?
Petr je pro nás důležitý. Je to zkušený hráč a dobrý centr do útoku i do defenzivy. Není to tak, že je na ledě pouze na přesilovky, nebo když potřebujete dát nějaké góly. Může hrát v každé situaci. Vím, že lidé často upozorňují na to, že nedává tolik gólů, ale jeho hra je mnohem důležitější v jiných aspektech. Hráče jako on mám rád.

Už v sobotu vás čeká Litvínov. Co od zápasu na severu Čech očekáváte?
Musíme být připraveni. Litvínov měl skvělý start do sezony a Lukeš s Hüblem jsou skvělí a zkušení hráči, na které si musíme dát pozor. Hunkes je nebezpečný ofenzivní obránce, mají skvělé brankáře, ale podle mě jsme na ně dobře připraveni. Musíme hrát chytře s pukem, dostatečně rychle přejít střední pásmo, strávit nějaký čas v útočném pásmu a nebát se vystřelit. Myslím si, že někdy si až moc přihráváme.

Proti Litvínovu hrajete v sobotu a podruhé v úterý, což je na českou extraligu nezvyklé. Změní to vaší běžnou přípravu na zápas?
Přípravu na zápasy nám to usnadní. Když se chystáte na druhý zápas, můžete hráčům ukázat poznatky z toho prvního. Místo toho, abyste sledovali jiného soupeře, vidíte, jak hrají přímo proti vám, což je podle mě pro hráče lepší. Když jsou navíc hráči ve videu, dávají větší pozor. (směje se)

Vrátí se do sestavy také obránce Jan Košťálek a útočník Richard Jarůšek?
Myslím si, že Jaro potřebuje ještě trošku času. Možná příští týden. Kosta je ze dne na den. Od středy s námi trénuje a myslím si, že šance je. Uvidíme v pátek.

×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty