20. 10. 2018 Martina Nová

300 zápasů Pecha: Jsem rád, že tu stále hraju

Sparťané navázali na svá vítězství z období před týdenní přestávkou dalším triumfem v Litvínově. K vítězství 2:0 přispěl i LUKÁŠ PECH, který nastoupil ke svému jubilejnímu 300. zápasu v dresu Sparty. Drobný forvard se šikovnýma rukama vsítil svůj čtvrtý gól v sezoně a celkově svůj 199. v české nejvyšší soutěži. „Pro mě osobně bylo důležitější, že jsem dal gól vítězný a pomohl týmu ke třem bodům,“ řekl autor vítězné branky ke svému střeleckému počinu.

Lukáši, vyhráli jste 2:0, ale nebyl to vůbec lehký zápas…
Ano, byl to urputný zápas, hodně vyrovnaný. Myslím si, že zlom přišel, když Litvínov nevyužil přesilovku pět na tři. My jsme poté odskočili na 2:0 a zápas už jsme si dobře pohlídali. A samozřejmě skvělý výkon opět předvedl Machy v bráně.

Pro vás to byl 300. zápas v dresu Sparty. Co to pro vás znamená?
Už jsem tu dlouho, no… Je to hezký, ale není to nějak zázračné číslo. Nemám moc rád změny prostředí, nestřídal jsem kluby po roce. Jsem rád, že jsem tu vydržel takhle dlouho a že tu ještě jsem. Teď je nejdůležitější, aby se tým nastartoval a šlapali jsme tak dál.

Vstřelil jste také 199. gól. Myslel jste na dvoustovku, že by to bylo krásné zaokrouhlení k 300. utkání?
Upřímně, nemyslel jsem na to. Není to ani kdovíjaká meta do klubu střelců. Ano, 200 je hezké číslo, ale nic to neznamená. Pro mě osobně bylo důležitější, že jsem dal gól vítězný a pomohl týmu ke třem bodům, což jsem na litvínovském ledě dlouho nezažil.

Ten váš gól padl z ukázkového přečíslení. Jak situace vypadala z vašeho pohledu?
Už jsem ani nečekal přihrávku. Míra jel až do středu, nečekal jsem, že mi nahraje. Byl jsem z úhlu a myslel jsem si, že bude střílet. Ale přišla nahrávka, neměl jsem čas na žádné zpracování, jen jsem do toho plácnul a padlo to tam.

Máte za sebou šest dní tréninku, trenér Krupp říkal, že byl za to rád. Pro hráče to ale tak příjemné asi není…
Není příjemné vypadnout na týden z herního tempa. Teď máme navíc těžký program, dva zápasy ve dvou dnech, potom jednodenní pauza a další zápas. Navíc hrajeme s těžkými soupeři. Jsme rádi, že ten první krok jsme zvládli výtečně, a uvidíme zítra. Vyhráli jsme, takže jsme napumpovaní, určitě je to lepší, než kdybychom prohráli. Můžeme si trochu oddechnout psychicky, což je velmi důležité. Čeká nás těžký soupeř, výborná divácká kulisa, věříme, že tři body zůstanou doma.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: na koho můžeme narazit?

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest