21. 9. 2023 Matyáš Kot, Daniel Ryl

Kousal: Důležitý je náš týmový výkon

Třetí utkání, třetí vítězství a podruhé v řadě po nájezdech! Do pozice specialisty se opět postavil Pavel Kousal, který po utkání v Třinci rozhodl i šlágr proti Dynamu. "Vítězný nájezd jsem dal já, ale kluci přede mnou dali taky pěkné nájezdy. Důležitý je týmový výkon, jak jsme dokázali ve třetí třetině vyrovnat," těšilo šikovného útočníka.

Odehráli jsme šlágr se vším všudy?
Určitě ano! V kabině jsme si o přestávkách říkali, že nemáme moc střel, ale důležitý je, že nám tam něco spadlo. Myslím si, že na tom budeme postupně v sezoně pracovat, abychom měli víc a víc střel. Když ale dáváme góly, tak nepotřebujeme čtyřicet střel. (usmívá se) Bylo to celkově dobrý. Pardubických fanoušků přijelo také hodně, byly slyšet oba kotle, atmosféra byla výborná, zápas byl vyhecovaný, skoro jak v playoff. Určitě super zápas.

Čím si vysvětluješ mizerný vstup do třetí části a obrat Pardubic?
Měli jsme vymyšlený signál, který zkusíme po buly. Bohužel jsme zkusili něco jiného, než jsme původně plánovali a hned padl další gól. Říkali jsme si, že z toho nemůžeme nic dělat. Byla tam prostě jedna špatná rozehrávka, hráč šel do kličky a se štěstím se mu to vrátilo, takže skóroval do prázdné branky. Určitě nám dost pomohl neuznaný čtvrtý gól Pardubic. Řekli jsme si, že do toho šlápneme a na konci zápasu se nám to vrátilo. Makali jsme a zasloužili si alespoň remízu.

Tušili jste hned, že čtvrtý gól nepadl?
Na tribuně za námi nějaký fanoušek hned po minutě volal na Pardubice, že gól nebyl, ať se uklidní. Takže jsme byli rádi, že to fanoušci na tribuně viděli asi po minutě, když rozhodčím trvalo asi deset minut, než se rozhodli.

Dva body jsou vzhledem k průběhu zlaté, souhlasíš?
Určitě jsme za ty dva body hrozně rádi, ještě půl minuty před koncem třetí třetiny to vypadalo, že nebudeme mít žádný.

Stejně jako v Třinci jsi rozhodl nájezdy ty, přemýšlel jsi o stejném zakončení?
Myslím si, že to brankáři po minulém zápase v Třinci viděli, tak jsem si řekl, že zkusím něco jiného. I kdyby to bylo s větším časovým odstupem, asi bych si netroufl. Uvidím, jak to budu cítit a co zrovna za brankáře bude stát v brance. Každý má trochu jiný styl a platí na každého něco jiného.

Pomohlo ti tentokrát trošku štěstí?
Asi ano. Já jsem si také upřímně myslel, že to tam ani neprojde, ale poté jsem uviděl puk v brance.

Jak člověk reaguje na výměnu gólmanů v průběhu nájezdů, a to navíc podruhé za sebou?
Pro nás střelce to moc vliv nemá. Záleží, zda brankář nedrží hokejku a lapačku naopak. Je to spíš takový tah trenérů, že něco zkusí změnit. Asi by to měli přestat dělat. (usmívá se)

Myslíš, že se naplní předpoklady a dohady o nejlepší sezoně extraligy za dvacet let?
Myslím si, že všechny týmy jsou našlapané a mají dobré hráče. Nedokážu vůbec říct, kdo je nějaký outsider, nebo kdo by naopak měl být první po základní části a playoff. Určitě se extraliga zkvalitnila. Jak se ještě uzavřelo Rusko, hodně hráčů se vrátilo a celá extraliga je na vysoké úrovni.

KOŘENÁŘ: BYLI JSME TRPĚLIVÍ A VYPLATILO SE!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest