20. 9. 2023 Matyáš Smola

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

I po třetím utkání sezony zůstáváme neporaženi! Mezi hrdiny vítězného šlágru proti Pardubicím se stal brankář Josef Kořenář, který pomohl týmu do nájezdů a třemi chycenými pokusy výrazně přispěl k výhře. "Když jsme dostali gól na 2:3, říkali jsme si, že musíme být trpěliví a půl minuty před koncem se nám to vyplatilo," těšilo 'Kořena' po prvním startu v novém ročníku.

Jak sis užil parádní zápas?
Byl to hodně dlouhý zápas, opravdu těžký. V brance jsem navíc byl po delší době a užil jsem si to. Za stavu 2:3 jsme to nevzdali a vyplatilo se to.

Bylo to náročné zejména ve druhé třetině, kdy tě Pardubice dostaly pod tlak?
Cítil jsem se v tom dobře. Gólman má rád, když na něj jde hodně střel a je v zápřahu, než když na něj neletí nic. To jsme mohli vidět na druhé straně, kde měl Roman Will asi tři zákroky a dostal gól, to se pak necítíš moc dobře.

Kdy ses dozvěděl, že naskočíš ty?
Měli jsme tenhle plán už tři týdny zpátky, takže jsem o tom věděl dlouho.

Připravoval ses na zápas nějak speciálně?
Úplně ne, spíš jde o to, že víš, kdy do té branky jdeš a rozkládáš síly, aby ses nezavařil. Máme tréninky každý den, takže jsme se na to připravili dobře. Kuba na první dva, já na Pardubice.

Opět rozhodl Pavel Kousal, bude ho to něco stát?
Tak určitě jo. (směje se) Kousy je dobrej na nájezdy, i na tréninku vymyslí občas nějakou šikovnou věc, dneska to tam dal hodně jednoduše, ale spadlo mu to tam.

Jak sis užil skvělou atmosféru?
Bylo to super, oba tábory měly hodně fanoušků. Občas to vypadalo, jak kdybychom hráli v Pardubicích… Ale pak to zase vypadalo, že hrajeme u nás doma.

Tři zápasy, tři výhry. Je skvělý vstup do základní části velkou vzpruhou?
Pár kluků nás tady je, co jsme zažili předešlou sezonu, a nikdo už to znovu zažít nechce. Děláme všechno pro to, aby to tak nebylo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest