21. 12. 2018 Jan Hausmann

Klimek je zpět! Snad to půjde líp a líp, věří

Dvaatřicetiletý LUKÁŠ KLIMEK nastoupil do zápasu vinou zranění po více než dvouměsíční pauze a hned šel proti mateřským Vítkovicím. Bohužel Spartě k výhře pomoci nedokázal, Ridera vyhrála 4:2. Klimek zatím v sezoně i kvůli vynucené přestávce odehrál jen 12 utkání a zaznamenal jednu asistenci. "Nebyla sranda znovu do toho naskočit, snad se to bude jen zlepšovat," komentoval svůj opětovný návrat na led.

Jak hodnotíte první duel po reprezentační pauze?
Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Škoda že jsme do něj nevstoupili trošku lépe, protože jsme měli pětiminutovou přesilovku. I když pak už to byly jenom tři minuty. Ale škoda, že jsme v ní nedali nějaký gól a neodskočili do vedení. Ale první třetina byla vyrovnaná. Bohužel jsme inkasovali dva góly ve druhé třetině a od té doby jsme tahali za kratší konec.

Vítkovice působily lepším dojmem. Váš hokej je takový upracovaný...
My hrajeme bojovný hokej celou sezonu. Není to nic na krásu, ale snažíme se všichni poctivě makat. Držíme se systému a věříme, že nějaké šance přijdou. Myslím si, že i dneska přišly. Ale bohužel nám to tam nenapadlo, zato jim ano.

Můžete to být i v tom, že Vítkovice byly v laufu z oslav? Že chtěly vyhrát i pro přihlížející legendy?
Na jednu stranu určitě, na druhou stranu je to ale zavazující. Může na ně být vyvíjen tlak. My jsme jim to chtěli překazit a odvézt si body. Bohužel se nám to nepovedlo.

Co s vámi jako s vítkovickým odchovancem dělaly předzápasové oslavy?
Prožíval jsem to. Plno legend, co stálo na ledě, znám. Vzpomněl jsem si na léta zde strávená, bylo to pěkné. Vzpomněl jsem si i na pana Černíka a moc mu to přeji za všechno, co pro vítkovický hokej udělal. Určitě si to zaslouží.

Jak se vám hrálo po návratu ze zranění?
Já jsem nehrál více než dva měsíce, takže nebyla žádná sranda znovu do toho naskočit. Utkání mělo velké tempo. Ale myslím si, že to nebylo úplně špatné, a doufám, že se budu jenom zlepšovat.

Hned na začátku jste přišli o Matěje Berana. Jak jste viděl vy ten střet?
Já to viděl až ze záznamu. Bery (Matěj Beran) chtěl puk jenom posunout a nečekal, že ho bude Jan Výtisk takhle dohrávat. Nemyslím si, že v tom byl úmysl. On hraje tímhle stylem a bohužel tam byl o metr později. Bery už byl dále a Výtisk mu vzal jenom nohu. Bylo to nešťastné, vyplynulo to ze hry. Snad bude Bery v pořádku.

Jak se o Vánocích připravujete a dodržujete životosprávu?
Nám se režim moc nemění. Samozřejmě doma je napečeno, takže nějaké cukroví si vždycky zobneme. A 24. prosince si dáme salát. Ale to je jen ten jeden den. Pak už je režim normální. Hraje se hned 26. prosince, takže cpát se týden salátem by asi nebylo dobré (směje se).

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru