1. 2. 2019 Daniel Ryl

Hold 2019 vrcholí, Sparta přivítá Plzeň

Jubilejní 10. ročník akce "Sparta vzdává hold" vrcholí! Druhý duel, v němž Sparta uctí padlé hrdiny IZS i Armády ČR s podtitulem "Pocta hrdinům", odehrají svěřenci Uweho Kruppa v neděli 3. února od 15.00 hodin proti Plzni. Fanoušci se však mohou těšit na doprovodný program, který začne už v poledne a vyvrcholí slavnostním ceremoniálem ve 14.30 hodin přímo na ledě sparťanské O2 areny. Vzhledem k vysoké návštěvě žádáme fanoušky, aby na utkání dorazili s dostatečným časovým předstihem a k dispozici budou mít také vstup JIH. Utkání vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Sparta hraje pro padlé hrdiny, jejich jména nese na dresech

Utkání s Plzní bude vyvrcholením letošního 10. ročníku akce "Sparta vzdává hold", v němž sparťané už tradičně obléknou speciální dresy. Jejich šedé zabarvení a speciální logo na hrudi nejsou jedinými zajímavými prvky. Sparta totiž na dresech nese 191 jmen padlých hrdinů Integrovaného záchranného systému a Armády ČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 až do konce roku 2018, ať už v Česku, nebo na zahraničních misích.

191
Speciální dresy pro Hold 2019 ponesou jména 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku ČR v roce 1993 do konce roku 2018.

"V aktuálním jubilejním desátém ročníku chceme vzdát hold členům všech jednotek, kteří v rámci výkonu služby položili to nejcennější, co měli. Svůj život," říká předseda představenstva Sparty a majitel klubu Petr Bříza, který se o historii projektu rozhovořil v obsáhlém rozhovoru na našem webu. Zápasové dresy, které si můžete zakoupit i vy, půjdou po utkání s indiány do dražby a její výtěžek půjde na dobrou věc.

Fanoušci se pak mohou těšit na bohatý program, který odstartuje už v poledne před O2 arenou, kde proběhne výstava techniky všech zúčastněných složek. Kromě toho budou v Galerii Harfa probíhat také soutěže pro děti v rámci projektu "Vyrůstej se Spartou" a ve 14.30 hodin odstartuje slavnostní ceremoniál pro uctění 191 padlých hrdinů IZS a Armády ČR. O2 arena v tento den otevírá své brány už ve 13.30 hodin, doporučujeme přijít s dostatečným předstihem. Ve spojitosti s tímto utkáním můžete na sociálních sítích sdílet své příspěvky se speciálním hashtagem #hold2019. Tváří letošní akce je útočník Jiří Černoch. "Už během mého zranění jsem se zajímal, kdy se bude hrát Hold. Dal jsem si dokonce za cíl se co nejrychleji vrátit, abych tenhle zápas stihl. Tyhle zápasy mají úžasnou atmosféru, speciální dresy, prostě jiný nádech. Miluju tato utkání," říká nadšeně sparťanský odchovanec. 

O přestávce utkání navíc vyvrcholí hokejový miniturnaj zúčastněných složek. Ve finále se utkají členové Armády ČR a Policie, kteří v pátečních semifinále porazili týmy hasičů, respektive záchranářů. Našlapaný program nekončí ani po utkání, naopak! V horním prstenci O2 areny se nedlouho po utkání můžete ve sparťanském fanshopu setkat s kanadskými obránci ve službách našeho klubu - s podpisovými kartami na vás bude čekat Jeremie Blain a Steven Delisle!

DRES SPARTA VZDÁVÁ HOLD OBJEDNÁVEJTE ZDE


Sparta v. Plzeň řečí čísel:


Plzeň válí, střílí góly a dominuje také v oslabení

V nedělním utkání rozhodně nebude proti sparťanům stát snadný soupeř. Západočeši jsou totiž rozjetí, když v novém roce 2019 prohráli pouze dva z jedenácti zápasů! Indiáni za to vděčí tahounům Milanu Gulašovi (20+24), Vojtěchu Němcovi (19+11) i Janu Kovářovi (6+15), který svým návratem z NHL zvýšil údernost plzeňské ofenzivy. Naposledy to pocítila Kometa Brno, jenž si odvezla porážku 2:5.

Plzeň tak oficiálně oslavila 90 let od založení klubu. "Celé oslavy se moc povedly. Ocenění hokejisté jsou bývalé hvězdy, zanechali za sebou ohromný kus práce. Spousta z nich mě trénovala a potkával jsem se s nimi v dorostu či v juniorech," těšilo na klubovém webu po výhře Jana Kováře, který v osmnácti zápasech potvrdil své kvality a silnou zbraní bude i na ledě Sparty.

Ta si bude muset poradit i s pevnou defenzivou indiánů, kteří sice odehráli třetí nejvyšší počet oslabení (182) ze všech týmů, ale dostali v nich pouze jedenáct gólů, což v součtu dává fantastickou úspěšnost 93,96 %! Západočeši navíc defenzivu řádně zocelili, když před uzávěrkou přestupů oznámili návrat obránce Michala Moravčíka, jenž se po neúspěšném boji o místo v NHL rozhodl vrátit domů.


Sparta letos přemohla Indiány v prvním duelu

Oba týmy na sebe v nedělním utkání narazí potřetí v sezoně, ale poprvé na půdě Sparty. Ta dokázala v prvním vzájemném zápase této sezony uspět, když ji na západě Čech nerozhodil ani obrat domácích a po vyrovnání Richarda Jarůška si odvezla vítězství 3:2 v prodloužení, které v nastavení vystřelil obránce Jan Košťálek.

3
Už ve třech vzájemných zápasech využil jeden tým dvě přesilové hry - dvakrát se to podařilo Plzni, jednou Spartě.

Ve druhém souboji už letní posila Sparty nebodovala. Pražané sice dokázali najít odpověď na trefu Jana Kováře, ale pak jim domácí odskočili a trefy Lukáše Klimka s Lukášem Pechem pouze zmírnily konečnou porážku 2:5. Ta byla už šestou z posledních sedmi vzájemných zápasů. Sparta musí zabrat zejména v koncovce, protože jen ve dvou ze sedmi zápasů dala tři a více gólů. 

Při pohledu do statistik pak zjistíme, že už pětkrát v řadě měl střelecky navrch domácí tým. Klíčové jsou také přesilovky, když alespoň jeden z týmů dokázal v početní výhodě skórovat ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech. Třikrát v řadě dokonce jeden z týmů uspěl dvakrát - ve dvou zápasech se to povedlo Plzni, v jednom Spartě.


Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Sedláček – Kalina, Blain, de la Rose, Delisle, Dvořák, Košťálek, Voráček – Forman (A), Pech (C), Bukarts – Buchtele, Klimek, Kudrna – Smejkal, Klíma, Rousek – Beran, Černoch, Kumstát.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Allen, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Kantner, Preisinger, Indrák (A).


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!

První posila: finský bek se zlatou stopou