3. 2. 2019 Jan Hausmann

Blain: Přesilovková souhra? Trénovali jsme to

Sparťané se ve slavnostním duelu dokázali vrátit do zápasu i z nepříznivého stavu 1:4, a to i díky dvěma nahrávkám kanadského obránce JEREMIEHO BLAINA. Nakonec vybojovali bod za prohru 4:5 po nájezdech. V obou případech byl zakončovatelem dvougólový Lukáš Rousek a zvlášť kombinace při jeho druhé trefě opravdu stála za to. „Hodně jsme to nacvičovali při trénincích, naštěstí to skončilo gólem,“ komentoval Blain parádní akci.

Ve slavnostním duelu proti silné Plzni jste nakonec získali jeden bod. Jak tento zisk hodnotíte?             
První třetinu jsme prospali. Je těžké dohánět náskok soupeře, v sezoně už jsme to ale museli několikrát dělat a měli jsme štěstí, že se nám to povedlo. Dnes jsme prohrávali s jedním z nejlepších týmů v lize. Nemůžeme takhle prospat první třetinu, zvláště ne doma před svými fanoušky.

Na čem je třeba v závěru základní části ještě zapracovat?
Potřebujeme brát body v každém zápase, abychom se posouvali nahoru tabulkou. Myslím si, že máme mnohem lepší tým, než na deváté místo. Dnes máme jeden bod. Sice bychom potřebovali více, ale je to lepší než nic. Musíme pokračovat ve sbírání bodů, samozřejmě příště už to snad budou tři.

20
Dvěma přihrávkami v duelu s Plzní zaokrouhlil JEREMIE BLAIN počet svých kanadských bodů.

Jaký byl klíčový moment pro váš návrat do zápasu z nepříznivého stavu 1:4?
Když jsme začali bruslit. V první třetině jsme nebruslili vůbec, cítili jsme se, jako kdyby bylo Plzeňských na ledě šest. Ve druhé třetině jsme zlepšili náš přístup, začali bruslit, a proto jsme si vytvořili šance. Od našeho gólu z brejku na 2:4 už to bylo dobré.

Připsal jste si dvě gólové nahrávku, tu druhou při parádní přesilovkové kombinaci s Lukášem Rouskem...
Hodně jsme to nacvičovali při trénincích. Takže hned jak jsem dostal puk od Kevina Klímy, tak jsem věděl, že to mám dávat na střed. Byl tam Lukáš Rousek a naštěstí to skončilo gólem.

Jak jste si užil slavnostní předzápasovou ceremonii Sparta vzdává hold?
Asi tak polovinu ceremoniálu jsme neviděli, jelikož jsme stáli v rohu. Ale prý byla skvělá. Myslím si, že je skvělé ocenit všechny tyto lidi. Je to opravdu dobrá věc. 

Dnes byla skvělá atmosféra, přišlo více než 15 tisíc lidí. Vnímáte to?
Bylo to skvělé. Už proti Brnu přišlo plno lidí. Je to zábava, když přijde hodně fanoušků a vytvoří takovou atmosféru.

Do kabiny přišel velezkušený Jaroslav Hlinka. Jaký má na tým vliv?
Zatím je tu, myslím, týden. Samozřejmě přinese zkušenosti. Jelikož jsme ale teď hráli hodně zápasů, tak s námi zase tolik nebyl. Ale je skvělé ho mít už na trénincích. Je v pohodě chlapík a všichni ho respektují. Je dobré, že je s námi.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!

První posila: finský bek se zlatou stopou