14. 11. 2023 Alžběta Žižková

Extraliga je zpátky, jedeme do Olomouce

Reprezentační přestávka je minulostí. Sparťané odstartují čtyřzápasovou venkovní šňůru netradičně ve čtvrtek 16. listopadu od 18:00 hodin na ledě Olomouce. Přímý přenos ze zápasu můžete sledovat na O2 TV Sport, Radiožurnálu sport nebo na webu onlajny.com.

Sparťané před reprezentační přestávkou naskočili zpět na vítěznou vlnu. Vyhráli pět z posledních šesti zápasů a opět se přiblížili druhému místu extraligové tabulky. Roman Horák, Michal Řepík a Filip Chlapík se drží v elitní desítce kanadského bodování. Právě kapitán Sparty Michal Řepík strávil spolu s Pavlem Kousalem reprezentační přestávku účastí na reprezentačním turnaji Karjala, kde pomohli ke třem výhrám a celkovému vítězství na turnaji. Oba si připsali po jedné asistenci.

Vrcholí akce Sparťanská krev

Během celého listopadu probíhá už 17. ročník nejstarší dobročinné akce v českém sportu - Sparťanská krev. Desítky fanoušků už stihli darovat svou krev během společného darování v kabinách v O2 areně a Sportovní hale Fortuna. Kdo nestihl, nemusí truchlit. Stačí dorazit do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, kde každý dárce obdrží za odměnu voucher na vstupenky na zápas s Motorem. Veškeré informace o možnosti darování krve naleznete na našem webu.

Slabá produktivita i nejhorší přesilovka

Svěřenci Jana Tomajka výsledkově na začátku sezony nijak nepřekvapují. Tým se velmi trápí s produktivitou, ve které už je v aktuálním ročníku horší pouze poslední Mladá Boleslav, i proto patří v tabulce Moravanům až desátá příčka. Poslední dva zápasy Hanákům nevyšly podle představ, nutno však říci, že to bylo proti silným soupeřům. Na domácím ledě dali Olomoučtí jediný gól vedoucím Pardubicím, načež o dva dny později odjížděli z Třince dokonce bez vstřeleného gólu. Kohouti také disponují nejhorší přesilovkou z celé ligy s úspěšností jen necelých dvanácti procent.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je s dvanácti kanadskými body Slovinec Rok Macuh, který si v pauze taktéž plnil reprezentační povinnosti. Pouze o bod za svým spoluhráčem zaostává Jakub Navrátil.

První zápas jednoznačnou záležitostí

Naši rekordní formu na začátku ročníku pocítila v prvním vzájemném zápase sezony také Olomouc. Hanákům jsme v O2 areně i zásluhou bezchybného Kováře nedovolili ani gól. V zápase plném vyloučení výhru řídila formace dvougólového Romana Horáka.

Soupiska na Návrat legend se plní!

Už 9. prosince se v rámci oslav 120. výročí od založení našeho klubu střetnou hvězdy sparťanské hokejové historie s ikonami česko-slovenského hokeje. Na pravděpodobně poslední velký zápas ve Sportovní hale Fortuna se chystá spousta slavných hokejistů. Třeba obránce Leo Gudas, který si zahraje poprvé za jeden tým se svým zetěm, brankářem Michalem Neuvirthem!

Výběr ikon Sparty:
brankáři: Tomáš Duba, Michal Neuvirth
obránci: Jiří Vykoukal, Jan Hanzlík, Marek Černošek, Jaroslav Nedvěd, Stanislav Hajdušek, Leo Gudas
útočníci: Richard Žemlička, Jiří Hrdina, Jaroslav Hlinka, Petr Ton, Jan Hlaváč, Jiří Zelenka, David Výborný, Martin Chabada, Ondřej Kratěna, Michal Sivek


Výběr hvězd československého hokeje:
brankáři:
Ondřej Pavelec
obránci: Libor Procházka, Milan Jurčina, Ondřej Němec, Filip Novák, Andrej Sekera, Rostislav Klesla
útočníci: Martin Procházka, Tomáš Vlasák, Petr Čajánek, Tomáš Rolinek, Václav Nedorost, Jiří Novotný, Radim Vrbata, Jaroslav Bednář, Jakub Koreis

Věděli jste že…

Před čtyřmi lety dokázal David Tomášek v utkání právě proti Olomouci vstřelit v jednom zápase dva góly v oslabení. To se mu povedlo tehdy jako teprve čtrnáctému hráči v historii základní části extraligy. Oba góly navíc dokázal vstřelit v rozmezí pouhých osmadevadesáti sekund!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede