16. 11. 2023 Daniel Ryl

Chlapík: Těší mě, že u šarvátky byl celý tým

K vybojované výhře 3:1 nad Olomoucí přispěl nejvýrazněji útočník Filip Chlapík, který zápas orámoval první a poslední trefou. "Jsem rád, že u šarvátky ve druhé třetině zůstal celý tým a nebylo to o jedinci, ale zůstali tam všichni," potěšila ho kromě prvního dvougólového zápasu sezony také týmová soudržnost.

Výhra, dva góly. Jsi spokojený?
Že bych byl nějak nadšenej, to ne. (usmívá se) Vím, že se to ode mě čeká a doufám, že jsem to poslední zápasy rozjel. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli a já udělal svoji práci. Věděl jsem, že je to otázka času, protože jsem šance měl. Věděl jsem, že když budu hrát stejně a budu mít stejný mindset, začne to tam padat. Ale hlavně, ať vyhráváme.

V Olomouci to nebylo lehké, souhlasíš?
Jsme strašně rádi za výhru, protože jsme jeli pět hodin v autobuse a Olomouc hlavně hraje skvěle. Klobouk dolů. Udělali si renomé po celé extralize, že nemají velká jména, ale jejich styl je účelný a náročný. Je to cenná výhra.

Čím je Olomouc tak nepříjemná?
Mají propracovaný styl. Když hrají jeden na jednoho, tak si vás odtlačí. Mají dobrý tým a mají tu hráče dlouho, takže ti ví, co mají dělat.

Jak ses ocitl u prvního gólu, který výrazně usměrnil děj zápasu?
Radek Mužík šel střídat, já jsem naskočil na led a byla tam skulinka, tak jsem si najel. Ondra Mikliš mě skvěle našel, pak už jsem se snažil puk protlačit do branky a vyšlo to. (úsměv)

Druhý už byl chladnokrevnější, věřil sis na větší vzdálenost?
Už jsem byl spíše unavený, takže jsem ho nechtěl nějak objíždět. (směje se) Ale věřil jsem si, protože jsem to měl odkrytý.

Měli jsme si závěr zápasu pohlídat klidněji?
Když Olomouc dala gól, humbuk byl veliký a bylo to cítit. Když hrajete venku, odvolá se gólman a domácí fanoušci ženou tým dopředu, je těžké to ustát. Naštěstí tam Sob zablokoval střelu a dali jsme gól do prázdné, kterým jsem se uklidnili. Tlak tam byl silný. Když vedete a jste na druhé straně, je to vždycky nepříjemné.

Užil sis opět nepřátelskou atmosféru?
(usmívá se) Je to proti nám všude podobný, že nejsme zrovna miláčci fanoušků. Nám to ale vyhovuje, protože jsme tým, který když jede tahle dlouhou cestu, dostane ho to do hry.

Proč jste se v hloučku pošťuchovali na konci druhé třetiny?
Byl tam souboj o puk, poslední vteřina a padly nějaké krosčeky po odpískání. Rozhodčí to chtěli pustit, ale vždycky je tam jeden, co nechce a pak se to spustilo. (usmívá se) Jsem rád, že tam zůstal celý tým a nebylo to o jedinci, ale zůstali tam všichni.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede