8. 10. 2014 Jiří Liebreich

Ďaloga: Na play off už lidi chodit budou

Ze šesti zápasů vyhráli sparťané ve skupině Champions Hockey League čtyři, dva ztratili. To vše při bohatém skóre 25:19 (nejvíc vstřelených i inkasovaných branek). Holešovičtí svůj postup potvrdili až v posledním utkání skupiny, když doma srazili vaz německému Mannheimu v poměru 6:3, a skončili tak na prvním místě. „Všechny týmy patří k elitě svých lig,“ připomněl po zápase MAREK ĎALOGA, usměvavý majitel jedné asistence ve střetu s Adlerem.

Hokejisté z hlavního města vstoupili do zápasu velmi dobře, Adler byl již od samého počátku utkání pod tlakem a také inkasoval. V páté minutě poprvé rozvlnil síť bek Hrbas. „Byl to těžký zápas, přistoupili jsme k němu ale řádně, soupeř hrál také velmi dobře,“ pochválil organizovanou hru Mannheimu Ďaloga. „Jsem moc rád, že nám to tam napadalo, a jdeme dál,“ liboval si.

Marek Ďaloga

Sparťané si tak dali krátkou pauzu od domácí soutěže, ve které vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Jaké je srovnání Tipsport extraligy s Ligou mistrů? „Zápasy v Lize mistrů jsou o něco rychlejší, Němci hráli takovým kanadským stylem. Česká liga je o něco taktičtější, kvalitní jsou však obě,“ pokračoval urostlý bek.

Ani na zápas, ve kterém šlo týmu kouče Jandače o všechno, však do Holešovic nedorazilo velké množství diváků. Na ukazateli jejich počtu svítila jen chabá hodnota 2 448. „Myslím si, že ve vyřazovací části bude chodit více diváků, než kolik jich přicházelo na skupinovou část. Když budeme hrát dobře, tak je na stadion přilákáme,“ nepochybuje Ďaloga.

Se závěrečnou sirénou bylo jasné, že pro Spartu účast v Lize mistrů se skupinovou částí neskončí. „Trenér nám řekl, že cílem je vyhrát skupinu a jít co nejdál. Všichni jsme rádi, že se to podařilo,“ pokračoval obránce Pražanů.

Dramatický vývoj skupiny si Ďaloga pochvaloval, všechna klání měla vysokou kvalitu. „Věděli jsme, jak soupeř hraje. Máme jednu z nejtěžších skupin, které byly nalosovány. Všechny týmy patří k elitě svých lig. To se nakonec i potvrdilo, napínavý byl vývoj ve skupině do posledního zápasu," uzavřel téma.