9. 10. 2014 Tereza Velikovská

Rolinek: Super výkon, mělo to šťávu!

Jako správný kapitán a lídr dovedl TOMÁŠ ROLINEK Spartu do vyřazovací fáze Champions Hockey League, do které se jeho tým probil díky domácímu vítězství nad Adlerem Mannheim. "Řekli jsme si hned na začátku v srpnu, když se liga rozjížděla, kde je náš cíl, čeho chceme v Lize mistrů dosáhnout. Před zápasem si každý hráč uvědomoval, o co nám jde, a tak jsme k tomu i přistoupili," pochvaloval si po výhře 6:3.

Jak těžký pro vás zápas byl, když jste věděli, že pouze tři body vám zajistí postup do play off?
Za celý tým musím říct, že to byl těžký zápas. Mannheimu sice už, co se týká postupu, o nic nešlo, ale přijeli v plné síle a hráli naplno. My hráli takový hokej ve stylu play off. Byly tam pro nás těžké momenty, když jsme ve druhé třetině prohrávali, ale zaslouženě jsme to otočili. Byl tam z naší strany takový drajv, mělo to šťávu, bylo tam všechno. Všichni odvedli super výkon.

V první třetině jste soupeře přestříleli 22:4, přesto se ale do kabin odcházelo za stavu 1:1...
Každý ví, že hokej se hraje 60 minut. Momenty tam byly super, měli jsme velké šance. I ve druhé třetině jsme mohli odskočit, ale to se nepovedlo. I když je to klišé, tak jsme šli minutu po minutě a soustředili jsme se na to, že na konci musí být vítězství na naší straně. A to se povedlo.

Mannheim se celý zápas nevzdal, ačkoliv mu už o nic nešlo. Co jste říkali na to, že v závěru ještě hráli dlouhou power play?
Celý zápas nevypustili ani jedno střídání, hráli v plné síle. To, že hráli celých 60 minut nadoraz, je podle mě obraz německého hokeje. I když jim o nic nejde, pořád mají touhu vyhrát. Dneska vyhrát rozhodně chtěli, ale naštěstí pro nás se jim to nepovedlo.

Jste jediným českým týmem, který do play off postoupil. Překvapilo vás to?
Myslím, že jsme Lize mistrů dali velkou váhu, hráli jsme každý zápas nadoraz a v srpnu, kdy byl prostor na zkoušení mladších hráčů, jsme nic nezkoušeli a hráli jsme naplno. Jsme rádi, že jsme si splnili náš cíl a postoupili. Teď uvidíme, koho dostaneme do dalšího kola.

Koho byste si přál?
Nottingham, ale ten nepostoupil.(smích) Na začátku, když bylo losování, jsem doufal, že ho dostaneme do skupiny. Chtěl jsem si zahrát v Anglii hokej.

6 (2+4)
tolik bodů získal TOMÁŠ ROLINEK v šesti zápasech CHL

Mrzí vás, že český hokej bude mít nyní v Champions League pouze jednočlenné zastoupení?
Kdyby tu byl nějaký koeficient jako ve fotbale, tak by mi to bylo líto. Ale každý tým k tomu přistupuje jinak. Vím, že my a Třinec jsme k tomu přistoupili s maximálním úsilím a chtěli jsme postoupit, povedlo se to nakonec jen nám. Na jednu stranu je to škoda, na druhou každý je svého štěstí strůjcem. Kdyby chtěli postoupit, tak tomu asi dají všechno.

Jak vnímáte konfrontaci s cizími týmy v porovnání s ligou?
Je to úplně jiný hokej. Jsem moc rád, že se Liga mistrů zase obnovila. Před šesti lety jsem ji hrál na Magnitogorsk a moc se mi to líbilo. Jak úroveň, tak diváci, kteří všude chodili.

Sparťanské fanoušky ale zatím Champions League moc neláká...
To je pro nás zklamání, že to lidi nyní netáhne, že jdou radši na českou ligu než na Champions League. Jestli je to tím pozdějším začátkem zápasů, nebo soupeřem. Já to hodnotím rozhodně kladně a jsem rád, že tuhle soutěž hrajeme. Snad jsme lidi dnešním výkonem natáhli, aby přišli na další utkání.