MBL - SPA 0:1sn - V nájezdech rozhodl Řepík

21., neděle 24. 11. 2019
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš (A), Bičevskis, Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Cienciala, Jeglič, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.
Sparta: Machovský – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Pšenička, Rousek, Dvořáček.
Branky a nahrávky: 65. roz. samostatný nájezd Řepík. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Pešek, Malý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3912. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči utkání: Gašper Krošelj - Matěj Machovský.

Venkovní sérii načali sparťané vítězně, o další korálek na pomyslnou šňůrku se pokusili v nedaleké Mladé Boleslavi. Po třech třetinách byl stav stále bezbrankový a utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se lépe dařilo našim borcům, kteří v této sezoně vyhráli v Mladé Boleslavi zásluhou Michala Řepíka podruhé. Brankář Matěj Machovský navíc udržel druhé čisté konto v sezoně! Další utkání čeká náš tým na ledě houževnatých Vítkovic.

Sparťané nastoupili do utkání v Mladé Boleslavi ve stejné sestavě, se kterou dohrávali zápas v Litvínově. Oba brankáři měli v úvodních minutách hry hodně práce, když museli čelit střelám z nebezpečného prostoru. Při Říčkově šanci se jako první činil domácí Krošelj, který zkrotil letící kotouč ve své náruči. Na druhé straně se pro změnu zahřál Machovský, který s propagačním pokusem Skalického neměl problém.

Hra se rozproudila a hráčům na ledě se pravidelně otevíral prostor k zakončení. Formanovu kostrbatou přihrávku si našel Pech, jenž v rychlé jízdě na ose hřiště poslal kotouč přímo do betonu domácího brankáře. Boleslavští nechtěli zůstat pozadu a po zmatcích v obranném pásmu Sparty se zpoza kruhů opřel do rány Ševc, domácí borec ale svou dělovkou minul. Od té doby se hra poněkud zklidnila a oba týmy měly problém s přechodem středního pásma.

Největší šanci v první třetině měli domácí, kteří se po chybě Pecha na útočné modré vydali do přečíslení dva na jednoho. Jeglič přistrčil puk Ciencialovi do výhodné pozice, domácí útočník ale přestřelil. Před koncem první třetiny šel poprvé v utkání pykat na lavici hanby obránce Jurčina, oslabení naši hráči zvládli na výbornou a svého soupeře takřka k ničemu nepustili.

Na začátku druhé třetiny si sparťané zahráli první přesilovou hru, ve které Řepík střílel po přihrávce Poláška z pozice falešného obránce na modré čáře. Jedovatá rána sparťanského kapitána byla hodně prudká, ale našla pouze beton přesouvajícího se brankáře Krošelje. Boleslavští se mohli dostat do větší pohody v další početní výhodě, ve které Šťastný promáchl puk na pravém kruhu.

Naši hokejisté přežili toto oslabení i se štěstím bez úhony a Řepík se po návratu z trestné lavice rovnou zapojil do souhry v útočném pásmu. Člen elitní formace Pražanů obkroužil branku a krásnou střelou překonal brankáře Krošelje na bližší tyč. Domácí střídačka si však posléze vzala trenérskou výzvu a rozhodčí celou situaci přezkoumal na videu. Po krátké poradě hlavní sudí usoudil, že Pech bránil Krošeljovi v chytání, tudíž gól neuznal. Boleslavští najednou byli polití živou vodou a Klepiš se proháčkoval až před Machovského, kterého ale při svém výletu v útočném pásmu nepřekonal.

Třetí část hry začala ve svižném tempu a domácí měli po pár vteřinách velkou šanci. Klepiš naznačil střelu na pravém kruhu pro vhazování a chtěl nahrát před branku Bičevskisovi. Pravidelný lotyšský reprezentant se po puku natahoval marně. Krošelj se v brance Bruslařů rychle dostal do provozní teploty při střele jednoho z hostujících hráčů, se kterou si poradil bez větších obtíží.

S blížícím se koncem třetí třetiny nechtěl nikdo z týmů udělat chybu a hráče doprovázely nepřesnosti na obou koncích kluziště. Domácí hráči se snažili na chvíli zamknout Spartu v jejím obranném pásmu, střela Jegliče od modré čáry našla jen beton Matěje Machovského. Boleslavští následně dostali obrovskou možnost hrát ve dvojnásobné početní výhodě, ale sparťanská obrana v čele se svým brankářem tlak ustála a hra po krátké chvilce pokračovala opět v pěti hráčích.

Vítěz tohoto utkání nevzešel v základní hrací době, a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení tři na tři. V něm byli o chloupek aktivnější domácí, kteří své územní převahy nevyužili. Na druhé straně se do dobré šance dostal Forman, který ale svou bekhendovou střelou nemířil přesně. Pětačtyřicet vteřin do konce nastaveného času šel domácí Klepiš na trestnou lavici a sparťanský trenér si vzal čas na poradu. Sparťané se zabydleli před Krošeljem, kterého ohrozil pouze Tomášek. Hosté svého kýženého gólu nedosáhli a po krátké pauze následovala dovednostní disciplína.

V nájezdech byl nejúspěšnější exekutor Michal Řepík, který svůj nájezd zakončil chladnokrevně střelou do horní poloviny branky a zároveň rozhodl o tom, že náš tým prodlouží svoji vítěznou sérii na šest zápasů.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „V první třetině hrála Sparta hodně agresivně a my se přes ní nedokázali dostat. V té druhé, resp. od chvíle, kdy jsme si vzali trenérskou výzvu po gólu Řepíka, jsme byli lepší. Jako by nás to nakoplo. Začali jsme si vytvářet šance, udrželi jsme se v pásmu a měli tam nebezpečné situace. Ale bohužel jsme nedali gól. A když jsme ho nedali ani v přesilovce pět na tři, to rozhodlo. Těžko mužstvu něco vytknout, obě šlapala úplně nadoraz. Rozhodlo se v penaltách, jediná proměněná byla na straně Sparty. Máme jeden bod, ale dělali jsme, co jsme mohli.“

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „Byl to krásný zápas, jeden z nejlepších v této sezoně. Oba týmy byly velmi agresivní, důsledné. Fanoušci v normální hrací době neviděli gól, ale šance tam byly. Výborně zachytali oba brankáři. Fakt perfektní utkání. V prodloužení byla Boleslav častěji na puku, jenže my bránili velmi dobře. Nakonec rozhodla jedna střela v nájezdech. Proměnil Řepík, Machovský chytal skvěle. Jsme šťastni za dva body, ale byli bychom i za jeden.“