LIT - SPA 3:5 - Výhru vystřelil kapitán Řepík

35., pátek 15. 1. 2021
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Godla – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Štich (A), Demel, D. Kolář – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.
Sparta: Machovský – Polášek, Košťálek, Jeřábek, Němeček, Jurčina (A), Kalina – Rousek, Sobotka, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Zikmund, D. Vitouch, Dvořáček – Šmerha.
Branky a nahrávky: 12. Hübl (Balinskis, Pospíšil), 24. Jarůšek (Godla), 36. Ščotka (Lukeš, Balinskis) - 17. Říčka (D. Vitouch), 18. Tomášek (Řepík, Košťálek), 22. Sukeĺ (Tomášek, Kudrna), 28. Řepík (Rousek, Němeček), 59. Kudrna (Jurčina, Kalina). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Svoboda, Zíka. Vyloučení: 4:3, navíc Šmerha (SPA) 10. min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
Sparťané v pátečním utkání na ledě Litvínova doháněli manko, ale rychle dokázali otočit nepříznivý stav na svoji stranu a v dalších minutách hry navýšili svůj náskok. Rozhodující čtvrtou trefu měl na svědomí kapitán Michal Řepík, který svým osmnáctým gólem v sezoně nasměroval náš tým k další tříbodové výhře!

Sparťanští trenéři opět protočili své brankáře, jelikož v utkání na ledě Litvínova dostal šanci Matěj Machovský. V obraně naskočil po zranění Radek Jeřábek a v útočných řadách nechyběl Andrej Kudrna. První třetina nabídla spoustu zajímavých momentů na obou stranách. Úvodní šanci celého utkání měl na holi útočník Sobotka, jemuž předložil kotouč do tandemu Řepík. První jmenovaný našel svou střelou pouze připraveného brankáře Denise Godlu.

Na druhé straně kluziště se pro změnu činil brankář Matěj Machovský. V litvínovské přesilovce kombinoval Hanzl s obráncem Irvingem, přičemž kanadský zadák mířil z dobré pozice jen do náruče Machovského. Útočník Sobotka byl i nadále velmi aktivní, nicméně při jeho druhém pokusu byl znovu úspěšnější brankář Denis Godla. Litvínovský gólman krátce nato vychytal také nájezd Zikmunda, který mířil jen do lapačky domácího strážce brankoviště.

Sparťany mohly neproměnné šance mrzet, jelikož Litvínovští vzápětí udeřili a Machovský poprvé kapituloval. Balinskis vyslal od modré čáry střílenou přihrávku na Viktora Hübla a zkušený útočník Vervy nasměroval kotouč do branky. Náš tým v dalších minutách zabral, a ještě před startem první přestávky otočil skóre na svoji stranu. Po skvělé práci Vitoucha překvapil brankáře Godlu svou střelou útočník Robert Říčka. Druhou branku měl na svědomí David Tomášek, jenž si nejprve zpracoval kotouč svými bruslemi a následně poslal kotouč přímo z hole do branky.

Domácí hokejisté vstoupili do druhé třetiny aktivně, ale brankář Machovský podržel svůj tým. Naši hráči vzápětí ujeli do rychlého přečíslení, ve kterém Tomášek našel přesně hůl Matúše Sukeĺa a slovenský šikula poslal kotouč do litvínovské branky. Sparťané si ovšem svůj dvoubrankový náskok neužili dlouho, jelikož chybu při střídání potrestal Richard Jarůšek. Litvínovský forvard našlápl ve středním pásmu a táhlou střelou nedal Machovskému šanci zasáhnout.

Litvínovští mohli vzápětí dokonce vyrovnat, když se do velké šance prosmýkl útočník Lukeš. Rána domácího veterána mířila vedle branky a stav zůstal neměnný. Hra se i v dalších minutách přelévala ze strany na stranu a náš tým si vzal náskok dvou gólů zpět. Rousek poslal kotouč podél brankoviště na najetého Michala Řepíka a kotouč se po šťastném odrazu od brusle sparťanského kapitána doklouzal do sítě. Před koncem druhé třetiny se domácí přeci jen ještě dostali do kontaktu. Jan Ščotka byl před Machovským velmi aktivní a svou pohotovou střelou se nemýlil.

Na startu třetí části sparťané ještě dohrávali svoji početní výhodu z konce prostřední části, ale další gól nepřidali. Naopak na opačné straně hřiště zahrozili Litvínovští, kteří ale narazili jen na připraveného Matěje Machovského. Sparťanský gólman podržel svůj tým i o pár okamžiků později, když vychytal svou lapačkou nájezd Lukeše. Šance najednou začaly přibývat a u branky Godly pro změnu netrefil kotouč Pech. Zkušenému útočníkovi se před prázdnou klecí zamotal neposedný puk mezi bruslemi.

V dalších minutách hry domácí hokejisté podnikali jeden výpad za druhým a náš tým byl po většinu času pod tlakem. Všechny litvínovské střely ovšem zlikvidoval svými úspěšnými zákroky gólman Matěj Machovský. I díky němu sparťané vděčili za dosavadní vedení v průběhu celého utkání. Náš tým už další komplikace ve svém obranném pásmu nepřipustil, a naopak vítězství pečetil gólem do prázdné branky útočník Andrej Kudrna. Sparťané výhrou 5:3 potvrdili, že se jim v Litvínově za poslední léta velmi daří, jelikož na Zimním stadionu Ivana Hlinky vyhráli posedmé v řadě!

Vladimír Országh (HC VERVA Litvínov): "Neodehráli jsme špatný zápas. Na konci první třetiny jsme bohužel inkasovali dvě branky a soupeř se dostal na koně. Sparta byla lepší v přechodu středního pásma a vypracovala si řadu šancí. Klukům nemůžu nic vytknout, makali po celý průběh utkání, ale našly by se pasáže, ve kterých jsme mohli hrát o trošku lépe."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Na obou týmech bylo vidět, že se trošku nakumulovala únava z předchozích zápasů. Utkání jdou nyní rychle za sebou. Viděli jsme z obou stran několik chyb, myslím si, že jsme si poradili výborně. V přesilovkách hrajeme dobře, oslabení musíme ještě zlepšit. Za tři body jsme samozřejmě moc rádi."