28. 9. 2023 | Alžběta Žižková

JUN: SPA - MBL 2:1 - První domácí výhra

11., čtvrtek 28. 9. 2023
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Kalista – J. Tůma, J. Červenka (C), Samson, David (A), T. Bartoň, Culek – Krupička, Žmola, Daníček – Bareš, Hamršmíd (A), Poláček – S. Pavlák, Novák, Odehnal.
Mladá Boleslav: D. Hora – A. Vlasák, Š. Němec, Ri. Kubíček, T. Moravec (C), Průšek, Sypecký – Hurt, Kučera, Gardoň – Hrouda (A), Malínek (A), Teplý – Vítek, Hruška, Polák – Dobner, Šachl, M. Vojáček.
Branky a nahrávky: 4. S. Pavlák (Novák), 39. Poláček (Hamršmíd, Bareš) – 48. Gardoň (A. Vlasák, Polák). Rozhodčí: Valda, Domský - Beneš, Maňák. Vyloučení: 3:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Sparťanští junioři proti Mladé Boleslavi dokázali ukončit dlouhé čekání na domácí výhru! Zásluhou trefy Sebastiana Pavláka jsme vedli už od 4. minuty a o velmi cenné body nás nepřipravilo ani mladoboleslavské snížení ve třetí třetině.

Komentář

Hned v první minutě dostali naši junioři možnost první přesilové hry. Žádná ze střel ale výrazněji Horu v hostující brance neohrozila. To už ovšem neplatilo o další akci, která se neodehrála ani minutu po skončení první přesilovky. Novák poslal puk od mantinelu do předbrankového prostoru, kde se po zmatcích dostal k zakončení Sebastian Pavlák, který z mezikruží vstřelil úvodní branku zápasu. Bruslaři vzápětí nebyli daleko od vyrovnání, ale Gardoň po dobré přihrávce trefil pouze pravou tyčku Kalistovy branky.


Druhou třetinu otevřelo taktéž vyloučení na hostující straně. Úspěšné pro nás nebylo ani tentokrát, byť se do velké šance dostal Daníček, který ale svou střelou orazítkoval tyčku Horovy branky. Po skončení přesilovky ale měli domácí velký problém, když nechali ujet navrátivšího Kučeru. Útočníkovi Bruslařů ale na poslední chvíli jeden z domácích obránců zakončení překazil. Následovalo další mladoboleslavské vyloučení, přesilovkové pokusy Červenky nebo Samsona ale branku minuly.

Už ve druhé polovině zápasu se ocitl v další velké příležitosti Daníček, ten byl na pravém kruhu zcela osamocený, svou tvrdou střelou ale trefil pouze vyrážečku Hory. Poté už dostala možnost přesilové hry také Mladá Boleslav, ani Bruslaři ale svoji první početní převahu nedokázali využít. A tak to byli opět sparťané, kteří se mohli radovat. Petr Poláček si dobře zpracoval skákavý puk a bekhendem pak přesně našel skulinku mezi betony hostujícího brankáře.


I ve třetí třetině šli Bruslaři velmi brzy do čtyř, Tůmův pokus ale nedokázal do odkryté branky nikdo včas dorazit. A síly na ledě se pak velmi brzy vyrovnaly, když na trestnou lavici usedl domácí Poláček. Sparťané sice oslabení ustáli, velmi rychle se ale na trestnou lavici Poláček vrátil a tentokrát už Mladoboleslavští trestali. Po přesilovkové kombinaci Kalistu z levého kruhu na bližší tyči prostřelil Jakub Hruška.

Vzít si dvoubrankové vedení zpět mohli sparťané velmi záhy, když se domácímu celku naskytla dokonce dvojnásobná přesilovka. Sparťané svého soupeře zamkli před Horou, většina pokusů ale byla zblokována nebo mladoboleslavskou branku minula. Do závěrečného tlaku se pak opřeli Bruslaři. Se střelou Hroudy si ale Kalista poradil a výborným zákrokem se sparťanský brankář prezentoval i proti prudké střele Poláka. Bruslaři si vzápětí vzali oddechový čas, ale vyloučení, která následovala, Bruslaře připravila o možnost skóre zápasu srovnat. Sparťanští junioři tak mohou slavit první domácí výhru od titulového zápasu!

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Velmi cenné vítězství. Jsem velmi rád, že jsme dokázali vyhrát dva zápasy za sebou. Věděl jsem, že dokážeme vyhrávat, ale teď hrajeme lépe a více týmově. Mám radost že jsme to dneska vybojovali. Byl to velice těžký zápas, Mladá Boleslav je samozřejmě výborný soupeř, ale mám radost, jak jsme se poslední dva zápasy prezentovali. Abychom byli do budoucna úspěšní, tak nám to musí vydržet.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend