16. 10. 2022 | Daniel Ryl

TRI - SPA 4:2 - První repríza finále bez bodu

11., neděle 16. 10. 2022
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Mazanec – M. Doudera, Marinčin, Čukste, J. Jeřábek, Zahradníček, Jaroměřský – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Hrehorčák, Svačina – Buček, Lyszczarczyk, Kurovský – Hrňa.
Sparta: Kořenář – Krejčík, Krutil, Polášek (A), Jurčina, Němeček, Jandus, Mikliš – Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, Tomášek – Safin, G. Thorell, D. Simon – Konečný, Vitouch, Přibyl.
Branky a nahrávky: 28. Hrehorčák (Nestrašil), 38. Hudáček (M. Doudera, Nestrašil), 46. Marcinko (M. Růžička), 51. M. Růžička (Voženílek, Daňo) – 22. E. Thorell (Horák, Tomášek), 32. Horák (Tomášek, Řepík). Rozhodčí: Kika, Stano – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 224. Střely na branku: 28:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2. Nejlepší hráči utkání: Martin Růžička - Roman Horák.
Z první reprízy jarního finále jsme odešli bez bodu, přestože jsme měli utkání v Třinci rozjeté slibně. Díky gólům Erika Thorella a Romana Horáka ve druhé části jsme dvakrát vedli, ale domácí pokaždé vyrovnali. I díky skvělému Josefu Kořenářovi jsme však drželi naděje na vítězství, které sebraly dvě domácí trefy ze třetí třetiny.

Komentář

Naše mužstvo přijelo do Třince už v sobotu, což přišlo vhod. Aktivní nástup však i přes nebezpečné střely Jakuba Krejčíka s Davidem Němečkem góly nepřinesly. Ve vysokém tempu však zareagovali také domácí, načež hru přerušil dlouhé přišlapování puku a tresty na obou stranách. Ve čtyřech však šance nepřibývaly.

Zašlápnutí kotouče se stalo osudným také Jakubu Krejčíkovi. Jakub Kořenář, který tentokrát dostal přednost přes Jakubem Kovářem, v oslabení bezpečně pokryl dva pokusy Jakuba Jeřábka i střelu Tomáše Marcinka z mezikruží. Za polovinou první části našel Vladimír Sobotka volného Michala Řepíka, jehož ránu Marek Mazanec skvěle vyrazil!

Na druhé straně zahrozili domácí při spolupráci Daniela Voženílka s Martinem Růžičkou, jehož ránu z mezikruží sparťanský brankář skvěle vytěsnil svým betonem. Náš brankář následně vytáhl i nebezpečné střely Marka Daňa s Liborem Hudáčkem, zatímco v přesilovce Dominik Simon neuspěl proti třineckému gólmanovi.


Atraktivní první třetina gól nepřinesla, už v úvodu druhé části jsme ale vlétli do pásma, kde si Erik Thorell mezi kruhy položil Marka Mazance a dostal za něj kotouč. Vedoucí gól posvětilo video, po němž ale následoval faul Daniela Přibyla. Náš tým oslabení zvládl skvěle, největší šanci Erika Hrni vychytal Josef Kořenář maskou.

Ačkoliv jsme v sedmé minutě dostali další početní výhodu, po necelé půlminutě udeřili domácí. Za vyhozeným pukem se hnal Andrej Nestrašil, jenž uvolnil Patrika Hrehorčáka a ten svůj průnik mezi dvěma beky zakončil pod horní tyčku. Oceláři navíc mohli otočit, ale Josef Kořenář pokryl střelu Martina Růžičky a následně fantasticky vykopl beton proti Voženílkově dorážce

V polovině zápasu putoval na trestnou Marko Daňo a sparťané tentokrát trestali! Elitní formace po sérii přihrávek zakončila svůj ťukec mezi kruhy, odkud přesně pálil Roman Horák. V následném oslabení neuspěl Miroslav Forman, přesto jsme tlak ustáli. V závěru třetiny ale Milan Doudera vyvezl puk do třetiny, kde ho předložil Liboru Hudáčkovi a bylo vyrovnáno.


Začátek třetí třetiny patřil spíše domácím, Daniel Voženílek proti Josefu Kořenářovi neuspěl a v jeho lapačce skončilo i Jaroměřského nahození od modré. Vyloučení za potyčku Ondřeje Mikliše s Aronem Chmielewskim vyrovnalo počet hráčů na čtyři, kdy Michal Řepík pálil jen do betonu a aktivního Daniela Voženílka zastavila Kořenářova vyrážečka.

V čase 45:33 jsme však neuhlídali kombinaci Třince, kdy Martin Růžička zpoza branky našel Tomáše Marcinka, jenž nadvakrát bekhendem uspěl. Na trestnou navíc putoval Martin Jandus a rozjetý obhájce titulu pokračoval ve své převaze. Skvělý Josef Kořenář držel naše naděje, ale pak jeho pusunutí branky sudí posoudili jako úmyslné a šli jsme do tří.

Čtyřiadvacet vteřin jsme ustáli, a když putovali na trestnou Milan Jurčina s Tomášem Marcinkem, měnil se stav pošesté. Naše defenziva nevyhodila kotouč ze své třetiny, což při tlaku potrestal golfákem Martin Růžička. Vzápětí měl z dorážky velkou šanci David Tomášek, ale Jan Jaroměřský zasáhl. Závěrečný tlak sparťanů zastavilo vyloučení kvůli špatnému střídání a slibně rozjetou reprízu finále jsme ztratili.

Ohlasy trenérů

Vladimír Országh (HC Oceláři Třinec): "Začátek nebyl úplně ideální, Sparta ukázala svoji sílu. Hrála agresivně, vyhrávala souboje. Nám se to podařilo ustát a bylo důležité, že jsme před koncem druhé třetiny vyrovnali na 2:2. Tam se zápas lámal. Důrazem jsme dalitřetí gól a potvrdili ho v přesilové hře. Kluky chválím. I když nebylo vše ideální, dokázali jsme znovu najít cestu k vítězství. To dobré týmy dělají."

Pavel Patera (HC Sparta Praha): "Dvě třetiny byly od nás výborné. Bohužel jsme udělali před koncem druhé třetiny chybu v napadání a Třinec vyrovnal na 2:2. Do třetí třetiny jsme vstoupili trošku lehkovážněji a úvodní dvě tři střídání určily ráz celé třetiny. Byli jsme bez pohybu, nevím proč. Rozhodl důraz Třince před třetím a čtvrtým gólem."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší